Demirdöküm klima gürültüsü

nebula

Üye
Salonumuzda 18.000 BTU Demirdöküm Pacıfıc Lıne serisi klima bulunmaktadır. Gerek ısıtma gerekse soğutmada olsun çok fazla ses çıkartıyor. Öyleki Klimayı açtığımızda televizyonun sesini 5-10 kademe arası arttırmak gerekiyor. Servise söyledik bu modellerde normal, gürültüyü fan yapıyor dediler. Kullanım klavuzunda seessiz mod. diye birşey var ama kumandada öyle bir şey görmedim. Dışardan gelenlerde çok gürültülü çalışıyor diyorlar, bende başkalarının klimalarına dikkat ediyorum sesleri normal sınırlarda geliyor. Merak ediyorum bu modeller sahiden böyle mi çalışıyor yoksa tapon malmı aldık ! Bilen arkadaşlar aydınlatırlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
o seri klimaların fan devirleri biraz yüksek ve üflenen havanın sesi biraz fazla duyuluyor eğer kastettiğin buysa evet hava akış sesi fazla duyulur bu modelde ama titreşim veya bi dengesislik varsa o anormal bi durum onu görmek lazım

eğer en yüksek fan hızında çalıştırıyosan hava sesi olcak ama eğer sürtünme sesi geliyorsa ayrı fan burcu yerinden çıkmış olabilr bir de klima tam yerine oturmamaış olabilr ses yaparken klimayı sağa sola oynat sesi kesebilrsin belki

Evet maalesef yeni modeller çok ses yapıyor. 2-3 sene önceki modeller York patenti ile yapılıyordu ve çok iyi idi. Şimdikileri herhalde D.Döküm üretiyor ve sonuç ortada...

Forum istatistikleri

Konular
129,059
Kullanıcılar
451,332
Son üye
coskunomar

Yeni konular

Geri