Devir Yönü hakkında

tetik03

Üye
Resimde gorulen yıldız üçgen motor bağlandı.
Sola dönüyor.
Sağa döndürmek için ne yapmam gerekir ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240601-153940.png
    273.5 KB · Görüntüleme: 32
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
6 faz bu. 3 faz değil.
Herhangi bir kumanda devresi kurmadan, motor üzerinden değiştirebilir miyim dönüş yönünü.
Çok çok basit 1 faz sabit kalıyor 2 fazın yerini değiştirdiniz mi motor ters yönde döner.
6 faz bu.3 faz değil.
Dediğini yaptığım zaman motor değişik sesler çıkarmaya başlıyor.yani yıldız üçgen bozulmuş oluyor.

Kardeş sen bir bilene yaptır. Cana mala zarar gelmesin. Daha öncede sordun bu soruyu şemalar paylaşıldı ama anlayamamış olmalısın. 6 faz ne demek oluyor? Soruyu sorarken eklediğin şemaya bakarsan motorun üzerinde ne yazıyor?

Şemalar uzerinde yıldız üçgen devre tasarımı var kardeş. Benim sorduğum soru bu verilen semada motor bir tarafa dönüyor.ben diğer tarafa dönsün istiyorum.

Şemalar uzerinde yıldız üçgen devre tasarımı var kardeş. Benim sorduğum soru bu verilen semada motor bir tarafa dönüyor.ben diğer tarafa dönsün istiyorum.
Kardeş bak açtığın bu konuda paylaşmış olduğum şemada hem ileri geri hemde yıldız üçgen güç devresinin şeması birlikte var. İleri geri kontaktör kontaklarının ne yaptığına bakarsan devir yönünün nasıl değiştiğini de anlarsın. Gerçi arkadaşlar bu konuda da ayrıca cevap verdiler.​
Önceki konunun linki

Cahilliğime verinde ilk defa duydum 6 fazı?

Nedir bu 6 faz ? Neye göre 6 faz olduğunu söylüyorsunuz?

Allahım sabır sabır beslem fazının değiştirseceksin. r -s -t ile ileri dönüyor ise r- t-s ile tesyön de döner .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…