DHL kıllığı

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Spindle motor ve sürücüsünü hızlı gelsin diye DHL ile getirttim. Haliyle gümrüklerine takıldı. Müşteri temsilcisi paketin içeriği sordu. CNC router için spindle motor ve sürücüsü dedim. "CNC" ibaresini duyunca herhalde 500 bin dolarlık makine sanmış olmalı ki bunun motorunu doğrudan şahısların getirtemeyeceğini söyledi. Kadına yarım saat dil döktüm anlamadı. Sonunda gümrük müşavirimize göndereyim o karar versin dedi. Gümrük vergisine zaten razıyım ama geri gönderirlerse o kötü.

Diyeceğim o ki, CNC bileşeni alıyorsanız DHL tercih etmeyin. Israrcıysanız 2 kez düşünün.

DHL FIRMASINA LANET OLSUN

kac sefer Tr den MISIRA malzeme getirdiysek rezil etti igne dahi getirsen gumruge kesin takiliyor.
normal firmalarinda 3 kati masraf cikariyor. lanet bir firma. rezilllik. kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Arkadaslar ups kullaniyoruz ciidi bis sekilde hem gonderim hemde yurt disindan paket gelmekte ... sorunsuz.. surekli olmasimi yoksa proforma fatura dogru hazirlanmasimi bilmiyorum musteri temsilciside cok onemli bira bi bayan bakti 2 hafta kan kustuk sonra telefon acik degistirdik bersey duzeldi dhl ups tnt de 400 usd ye kadar bi cok seyi gumruksuz hizlica cekersiniz onemli olan proforma fatura....ornek bataryali unite dersek proformada direk takilir yedek yardimici unite denirse takilmaz gibi....

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Geçmiş olsun.Asrın hatasını yapmışsın ,dhl nin öyle bir sıkıntısı var, gümrükle anlaşmalı mı(!) nedir.
Normal china post vb yollarla gümrükten sorunsuz geçme ihtimali daha yüksek.

senaryo 1- müşavirin iyi gününe denk gelirse,ne la bu motor gibi derse pek sıkıntı yok.

senaryo 2-şans yoksa sadece %18 vergi şeklinde hesaplanmıyor,önce büyük ihtimal İstanbul gümrüğünden girmiştir,onlar işlem yapıyor sonra bulunduğun şehrin gümrüğüne geliyor,onlarda genelde bir önceki taktıysa,pek riske girmek istemediklerinden takıyorlar.vergi+ambar+navlun+masraf gibi ücretler çıkabiliyor.

Dün kadını tekrar aradım. Bu sefer biraz iyimser gibiydi. Bakalım bugün yarın belli olur.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Dün kadını tekrar aradım. Bu sefer biraz iyimser gibiydi. Bakalım bugün yarın belli olur.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Suat kardeşim, hadi hayırlısı, bu bilgi paylaşımları bizler için önemli, unutmamak lazım yarın, öbürgün hepimizin başına gelecek hadiseler bunlar, paylaşımlar için tekrar teşekkürler.
Saygılar

DHL ticari dedi. Geri gönderecekler.

onlardan baska bisey beklenmez hep kostek olurlar zaten
bidaha DHL secmezsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular