Diamond Electric Klima Arızası

hammeron

Üye
merhaba ;
dış ünite kodu -CUH 45 RV- inverter trifaze kaset tipi cihaz.
arıza : kompresör kalkmıyor.
dış ünite fanı çalışmaya başlıyor,kompresörden zorlanma sesi geliyor akabinde fan da devre dışı kalıyor.
iç ünitede bir arıza kodu göremedim.
arıza ne olabilir bilgisi olan var mı?

teşekkür ederim..
iyi çalışmalar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
dış ünite kartına bakmak gerekiyor beyfendi isterseniz arızası için araya bilirsiniz
Klikom Elektronik
Elektronik Klima Kartları Onarım Merkezi
Tl: (0216 ) 632-12-06
Gsm:0538-922-72-08
Gsm:0539-668-21-63
Adres: İnkilap Mah.29 Mayıs Cad.Ceren Sok.No:8/A Ümraniye/İstanbul( Ümraniye Devlet Hastanesi'nin Orda )
Her marka klima inverter-vrf-split -kombi kartları arıza ve onarımları yapılır.Klima kumandalarına restart devresi yapılır.
Fatih ÖZKORKMAZ
Oğuz CİHAN

dış ünite kartına bakmak gerekiyor beyfendi isterseniz arızası için araya bilirsiniz
Klikom Elektronik
Elektronik Klima Kartları Onarım Merkezi
Tl: (0216 ) 632-12-06
Gsm:0538-922-72-08
Gsm:0539-668-21-63
Adres: İnkilap Mah.29 Mayıs Cad.Ceren Sok.No:8/A Ümraniye/İstanbul( Ümraniye Devlet Hastanesi'nin Orda )
Her marka klima inverter-vrf-split -kombi kartları arıza ve onarımları yapılır.Klima kumandalarına restart devresi yapılır.
Fatih ÖZKORKMAZ
Oğuz CİHAN

teşekkür ederim. Ancak arızanın bu olup olmadığı konusunda süphem var. Emin olmak için forumdan destek aradım.
Eğer inverter sürücü kartında sorun varsa zaten tamire vereceğim.Benim alanım değil..

teşekkür ederim. Ancak arızanın bu olup olmadığı konusunda süphem var. Emin olmak için forumdan destek aradım.
Eğer inverter sürücü kartında sorun varsa zaten tamire vereceğim.Benim alanım değil..

kondansatöre bakınız fan ile kompresörün kondansatörü ayrıdır. kondansatör ömrünü yitiriyor olabilir.

Dostum kolay gelsin..

Kartta sanırım herhangi bir hasar belirtisi yok sanırım...

kompresör kalkış yapmıyor acaba kompresörün sargı ohm değerlerini ölçtünüzmü? ölçtüyseniz kaç değerlerinde? Sistemde gaz varmı basıncı ölçtünüzmü? Cihaza gelen voltaj kaç? çalışma esnasında bu voltajı takip ettinizmi bazen ek noktası yada sigorta çıkışı ısınıp gevşeyebiliyor.. dış ünitede led yada arıza durumunu belirtecek ayrı bir kart üzerinde yer varmı ?

Eğer frekans sürücüyü kontrol edecekseniz !

Uyarı sürücü üzerinde ölümcül DC Voltaj vardır gerekli önlemlerinizi alarak kontrol ediniz.

cihaz Şebeke voltajını dc voltaja doğrultup igbt ile tekrar ac voltaja dönüştürür dc voltajı filtrelediği kondansatör bankası voltajını ölçüp olması gereken değerlerdemi bakarmısınız bazı cihazlarda bu voltaj değişir ama 325 - 400 voltları bulması lazım aşağı yukarı..

şimdilik aklıma gelenler bunlar ben olsam bunları öncelikle kontrol ederdim..

Tüm arkadaşlar inverter cihazlarda ontrollerinizde lütfen dikkatli olun...

Dostum kolay gelsin..

Kartta sanırım herhangi bir hasar belirtisi yok sanırım...

kompresör kalkış yapmıyor acaba kompresörün sargı ohm değerlerini ölçtünüzmü? ölçtüyseniz kaç değerlerinde? Sistemde gaz varmı basıncı ölçtünüzmü? Cihaza gelen voltaj kaç? çalışma esnasında bu voltajı takip ettinizmi bazen ek noktası yada sigorta çıkışı ısınıp gevşeyebiliyor.. dış ünitede led yada arıza durumunu belirtecek ayrı bir kart üzerinde yer varmı ?

Eğer frekans sürücüyü kontrol edecekseniz !

Uyarı sürücü üzerinde ölümcül DC Voltaj vardır gerekli önlemlerinizi alarak kontrol ediniz.

cihaz şebeke voltajını dc voltaja doğrultup igbt ile tekrar ac voltaja dönüştürür dc voltajı filtrelediği kondansatör bankası voltajını ölçüp olması gereken değerlerdemi bakarmısınız bazı cihazlarda bu voltaj değişir ama 325 - 400 voltları bulması lazım aşağı yukarı..

şimdilik aklıma gelenler bunlar ben olsam bunları öncelikle kontrol ederdim..

Tüm arkadaşlar inverter cihazlarda ontrollerinizde lütfen dikkatli olun...

uyarılarınız için sağolun. dikkat ederim.karta herhangi bir hasar belirtisi yok. sistemde gaz var.
normalde kompresörle fan aynı anda devreye girer ve çalışmaya devam eder. bunda iki elemana da start emri geliyor fan devreye giriyor ama kompresör kalkamıyormuş gibi bir ses çıkarıp kalıyor ve ardından fan da devre dışı kalıyor.durum bu olmasına rağmen iç ünite ekranında herhangi bir arıza kodu yazmıyor.kompresörden gelen ses zorlanma yada sıkışmış kompresör sesi değil. sanki bir şeyler yetmiyor gibi.voltaj yada frekans değerlerinde bir şey eksik gibi. dışarıdan gözlemlediğim bu.sargı direnç değeri veya gerilim ölçemedim çünkü saçma sapan bir yerde duruyor dış ünite.sadece üst kapağı açıp kontrol edebildim.
teşekkür ederim
iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,525
Son üye
ituran20

Yeni konular

Geri