Diploma kiralama

godzillas

Üye
MERHABA meslektaşlarım ;Bir Elektrik Teknikeri olarak olduğum bölgede iş alanındaki faaliyet kapsamında bir potansiyel yok bu nedenle elimdeki elektrik teknikeri diplomasını kiralamak isterim ama maddi durumdan dolayı zorda kalmamak için çare kalmadı acaba ne gibi bir yol izlemeliyim?.Sizce meslektaşlarım bu gibi belgeleri kiralamak sizce uygun karşılanıyormu?bana kalırsa karşılanmıyor ama bende içinde maddi durum yetersizliğinden böyle bir konu açmakta razı oldum... Ben diplomanın kiralanmasından yana değilim ama beni arkadaşlar yanlış anlamasınlar...

arkadaşım kiralamaktan öte kendi branşında kendini geliştir iş bulmak o zaman kolay olur
kiralamayı düşünüyorsan eczacılık okumalısın ki işle yarasın

bak arkadaşım belki kızacaksın ama bartına bir makina kurmaya geldim ve baya işçi çalıştıran bi yerdi vede elektrikçisi bursalıydı vede pek ayrıcalıklı biride değil neredeyse eml yeni mezun seviyesinde yaptığı işler burada hata bursadan bartına giden elektrikçidemi işverendemi bartında kendini göstermeyen elektrikçidemi

Ben diplomayı iş yerine kiraladım.Emeğimi de eşantiyon olarak verdim.Pek bir getirisi yok :)
sadece diplomaya hiç para vermezler.

bak arkadaşım belki kızacaksın ama bartına bir makina kurmaya geldim ve baya işçi çalıştıran bi yerdi vede elektrikçisi bursalıydı vede pek ayrıcalıklı biride değil neredeyse eml yeni mezun seviyesinde yaptığı işler burada hata bursadan bartına giden elektrikçidemi işverendemi bartında kendini göstermeyen elektrikçidemi

sayın arkadasım haklısın şöyle dedğin doğru ama şimdi ki piyasa elektriğinde para kalmadı senin makina kurduğun bölge kesin sanayidir...Şimdi piyada ufak çaplı bir işde olsa kendimi geliştirmek için kollar sıvayam ama her ayrı dükkana gittiğimde stajer ogrencıler var ve ısveren bır kendı karnını bırde calıstırdgı cocuga elıne 5-10ytl vererek ben meslek ogretıyorum dıyor.ogrettıgı bırsey yok aslında...Bartında Piyasa kalmadı benim bu şehirden kurtulmam lazım çünkü istihdam alanı olmadıgı ıcın elektrk uzerıne yapacak bırsey yok olsa kendımı gelıstırmeye haylı razıyım o yuzden dısarıda santıye ısı yatılı yerler olsa askerlıgıme surda agustos varken bır an once gıtsem...o yüzden hergün bartın Şehri Kötüye Gidiyor..Elimde olsada düzeltsem...
saygılarla

Diploma kiralamak ne kadar garip bir istek..
Ne günlere kaldık..

ben diplomamı kiralamak isterim ama şöyle askere gideceğim için bir işi adam gibi yapan birine teslim edeyimki o da ekmek yesin...

hocam valla bende gurbetçi pozisyonundayım diploma kiralamak işin kolayına kaçmak askerlik durum o konuda haklısın işte meslekçi biri için çok büyük engel

diploma kiralamak aslında garip bir istek değildir hele bizim ülkemiz şartlarını düşündüğümüz zaman doktorların, mali müşavirlerin diplomalarını kiralayıp yani dilplomaları için kendilerine belirli bi ücret verip işyeri açanlar vardır. işten anlayan kişiler işyeri açmak için diploma kriterini yerine getiremedği zaman bu yola başvurmaktadırlar.
ama sayın godzillas iş teknikerlik diplomasına gelince üzülerek söylüyorum ki diploamnızın bi geçerliliği yoktur. ben bugüne kadar teknikerlik diploması sahip olduğu için ücret alan birine rastalamadım ve duymadım. ama sizin bu tür tanıdıklarınız varsa, paylaşırsanız memnun olurum...

diploma kiralamanız size kazanç getirse bile bunun risklerini biliyormusunuz?
Diplomasını kiralayan kişi o firmada mesul müdür konumunda olmaktadır. dolayısıyla o iş alanında oluşabilecek olumsuzluklardan da diploma sahibi sorumlu olacaktır.Belki işin olumsuz tarafını anlatıyorum ,fakat .o iş yerinde çalışanların biri iş kaası geçirse,firma kaçak elektrik kullansa ....vs. bunlar saymakla bitmez.hal böyle olduğutaktirde en iyi ihtimalle ceza almasanız bile diplomanız iptal olabilir.kontrol sizde olmadığı taktirde kime güvenip diplomanızı kiralayacaksınız.
buna rağmen gözünüz kesiyorsa ,o diplomaya talip varsa ...buyrun .size kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,944
Kullanıcılar
451,124
Son üye
MEK3232

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri