Dm556 motor sürücüler arası tutarsızlık

Iammy

Üye
Aynı anda aynı yerden 5 tane dm556 step motor sürücü ve nemra 23 step motor aldım. Sadece bir tanesini açıp onunla deneme yaptım. İstediğimi elde ettikten sonra hepsini montaj yapmaya başladım ama şöyle bir sorunla karşılâtım. Önceden deneme yaptığım sürücü sorunsuz çalışıyor ama kabloları soketleriyle birlikte alıp diğer 4 sürücüye aktardığımda düzgün çalışmıyor titriyor takılıyor. Bütün ayarları aynı kablolar zaten birebir aynı farklı motorlarda denedim ama çözemedim kullanılmış sürücü çalışıyor bütün soketleri direk yanındaki 4 taneye aktarıyorum hepsi çalışmıyor sorun ne olabilir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Neyi nereye nasıl bağlıyoruz? fotoğraf vs var mı? Ne ile sürüyoruz motorları?

Neyi nereye nasıl bağlıyoruz? fotoğraf vs var mı? Ne ile sürüyoruz motorları?
Aslında video eklicektim ama becermedim. 24v veya 35v ile besliyorum. Çözünürlük 400 de 1600de denedim. Arduino Nano ve teensy 4.0 ile sürmeyi denedim. Garip olan şey soketleri aynen çıkarıp sağdaki sürücüye taktigimda sorunsuz çalışıyor. Switch ayarları farklı gözüküyor ama aynı hale getirip de denedim bu sürücüden 5 tane var elimde 4 tanesini bu gün kutudan çıkardım 4 de. Düzgün çalışmıyor motor titreyerek dönüyor.
IMG_20240908_210155.jpg

Forum istatistikleri

Konular
129,272
Kullanıcılar
451,685
Son üye
erkanmm2

Yeni konular

Geri