Doğal gaz hattının topraklanması gereksiz değilmi?

Kıymetli ustalarım öncelikle hepinizin cuması mübarek olsun.
Bu işlemi yapan elektrikçi arkadaşlar igdaş mecburi kılıyor diye kazığı bakır ama kabloda zorunluluk kılmıyor diye bakır görünümlü aleminyum kablo kullandı.
(Öyle olduğunu kendi söyledi)
Ölçüm yaptığında ise 2.15 ve 2.10 değerleri çıktı.
Sizce bu aleminyum mevzusu bir sıkıntı çıkartırmı? Bir de bu 2.10 değeri nasıldırı iyimidir sizce?
elektrikçi olmadığım için değerleri bilmiyorum. kabloda ucuz olsun diye alüminyum kablo kullanıyorlar. gerekli direnci sağlıyorlarsa sıkıntı olma diye biliyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
elektrikçi olmadığım için değerleri bilmiyorum. kabloda ucuz olsun diye alüminyum kablo kullanıyorlar. gerekli direnci sağlıyorlarsa sıkıntı olma diye biliyorum.
Abi mahsuru yoksa ne iş yapıyorsun sen?
Bana usta diye hitap edebilirsiniz yazdığın için merak ettim o yüzden sordum.

Abi mahsuru yoksa ne iş yapıyorsun sen?
Bana usta diye hitap edebilirsiniz yazdığın için merak ettim o yüzden sordum.
şimdi emekliyim, işçi emeklisi. denizciydim balıkçı denizci, her şeyimi kendim yapmayı öğrendim. bodrum yazlık yer kışın başka yazın başka işlerde çalıştım. el yeteneğim var, nerdeyse yapmadığım iş kalmadı. ahşap gemi marangozluğu ile başladım, sonra aşçı ve garson olarak lokanta, askerlik sonrası balıkçılık, gerçi askerden önce de yaptım. sonra gazete dağıtım işi, gemicilik (aşçı gemici, hem charter hem de günlük gezi, 9 yıl kadar fransızlarla hatchery de teknik personel olarak, sonra tekrar gazete ve emekli oldum, emekli olduktan sonra da elektronik kart tamiri öğrendim. yani yapmadığım iş kalmadı. arada yağlı boya, badana da var. yanisi bazen ben bile ne iş yaptığımı unutuyorum. okumak gibi kötü bir alışkanlığım var. hobi olarak halk oyunları öğretmenliği ve oyunculuğu, tiyatro ve film oyunculuğum da var. ingilizce, almanca, rumcayı konuşurdum. benden bir cacık olmaz. dolu dolu bol alkollü ve kumar diğer kötü alışkanlıklarla yaşamını çöpe atmış biriyim. saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
129,042
Kullanıcılar
451,305
Son üye
Ruobian

Yeni konular

Geri