Doğalgaz ve su kesintisi durumunu nasıl okuruz?

selloman

Üye
Arkadaşlar elektrik sayacı hadi okunabilir sayaç gerilim değeri sıfır olunca elektrik kesik bilgisi alırım,fakat su ve doğalgaz hatlarından bu verileri sizce nasıl alabilirim tıkandım,Teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şebeke suyu 6 barlık basınç ile çalışmaktadır sen 1 barlık kontaklı bir manometre alırsan su kesintisini yani su basıncı 1 barın altına düşünce okursun
kontaklı manometre - SMS-TORK Güncel_Yeni Ürün_Eğitim_Haberler_Makaleler_Yenilikler_Genel Bilgiler

gaz ise değişir ev tiplerinde 21 mb kazanlarda ve merkezi sistemlerde 300 mb sanayide ise 1 bar lık sistemler mevcut senin için hangi basınç değeri uygun ise minimum başınç presostatı alarak sorunu çözebilirsin
ISIMATİK Teknik Malzeme - Ürünler

Arkadaşlar bu kontaklı manometreyi evde kullandığımızı düşünelim kimse çeşmeyi açmadıkça kesik bilgisi gelecek su açılınca kesik değil bilgisi gelecek,yani yanıltacak(yanlışsam düzeltin lutfen).Ben suların kesik olduğunu anlayabilirmiyim bu mumkunmu sizce bunu nasıl yapabilirim.

Arkadaşlar bu kontaklı manometreyi evde kullandığımızı düşünelim kimse çeşmeyi açmadıkça kesik bilgisi gelecek su açılınca kesik değil bilgisi gelecek,yani yanıltacak(yanlışsam düzeltin lutfen).Ben suların kesik olduğunu anlayabilirmiyim bu mumkunmu sizce bunu nasıl yapabilirim.

evet yanlışsın bu işi kontaklı manometre veya basınç şalteri ile yapabilirsin basınç var ise kontaklar açıktır basınç yok ise kontaklar kapanır basınç şalteri kullanırsan istediğin su basınçında ayarlanabilir

bunları her hangi bir musluğun çıkışına bağlamıyorsun bunlar giriş yerlerine takılır mesela su saatinden hemen sonra gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,979
Kullanıcılar
451,180
Son üye
wizcealifa
Geri