Dolap karlanma yapıyor

mehmetaliu

Üye
Merhaba arkadaşlar;
Yaklaşık 25 senelik bir AEG dolabım var. :mad: Bu alet şu an Bursa'da.
Bu dolabın buzluğu sürekli karlanma yapıyor.
Termik sensör karın altında kaldığı için alet iyi soğutmuyor.
Cihazı değiştirmek dışında ne yapabilirim?
Çok teşekkür ederim...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Contalara bakın dolap hava alıyordur. Bunu kompresörün fasıla vermeden çok uzun süre çalışmasından da anlarsınız.(Termostat arızalı olabilir.)
Ayda bir defroz yapmanız gerektiğini unutmayın.

Son düzenleme:
Geçmişte 1 yıllık yetkili servis tecrübemle kafamda kalanlarla yardımcı olmaya çalıştım konunun kompedanlarından da fikir almakta fayda var.

Geçmişte 1 yıllık yetkili servis tecrübemle kafamda kalanlarla yardımcı olmaya çalıştım konunun kompedanlarından da fikir almakta fayda var.
abi o nasıl bir avatardır ya:) buzluğun altında bir kova gibi bir tank olmalı. üstü açık. içinde su olmalı. su yoksa buzlanma oluyr. bazı modellerde öyle bir tank yok. onlada da kasada çatlak vardır. geçmiş olsun.

soğutma derecesı az olabılırmı ben yaşadım onun için yazdım

abi o nasıl bir avatardır ya:) buzluğun altında bir kova gibi bir tank olmalı. üstü açık. içinde su olmalı. su yoksa buzlanma oluyr. bazı modellerde öyle bir tank yok. onlada da kasada çatlak vardır. geçmiş olsun.
Yani o tanka su mu koyayım? :)

Eski buzdolaplarında tek kapılı ise karlanma kaçınılmazdır. Kapi acilip kapandikca ve yiyecek v.s. koyulan ürünlerden buharlaşan nem yada su evaporatör yüzeyine ulaşınca yapışarak donuyor. Bu duruma yapabileceğiniz pek bişeyyok. Tek yapabileceğiniz belli sürelerde yaklaşık 20 gün ile 40 gün arası dolabın enerjisini çekip defrost yaptırmanızdır.

Eğer dolabınız iki kapılı ise buzluk kismi cok sik acilip kapaniyor yada kapagi iyi kapanmiyor olabilir.

Duruma gore konuyu degerlendirebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
129,093
Kullanıcılar
451,398
Son üye
ilkercan00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri