Driver indirme hakkında

Arkadaşlar, 2002 yılında almış toplama bilgisayarla birlikte iki adet driver cd'si vermişlerdi bilgisayar çöktüğünde bunlarla yükleme yapıyordum,birkaçay önce bilgisayarı kurdum diverler'den " ınno3D universal cd version 6.3 " ü yükledim ekran kartı mı ses kartı mı nedir yeşil çarpı işareti var onu yüklemiyor, kırmızı çarpı işareti çıkıyor yani reddediyor.Bilgisayarın yönetimine girdim ses amblemi üzerinde üç tane sarı ünlem işareti var,Google de araştırdım bir netice alamadım ,bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Merhaba.Bakın,bu aygıt yöneticisinde ses kartı sürücüleri ile ilgili yer alan bu 3 sarı ünlem,ses kartı driver'larının ya hiç yüklenmemiş,ya tam bozuk olarak bulunduğunu bize gösterir.Anakartın bu driver cd'sinden yüklenememesi ise,bu driver'ların aslında bulunduğu (yer aldığı) ancak eksik ve bozuk yanları olduğu için (Sağlam olarak yüklenip sonradan dosyalar hasarlanmış olabilir) sarı ünlemin çıkması bu nedendendir.

Öncelikle aygıt yöneticisinden,ses kartı driver'ları ile ilgili hiç bir eski kalıntı kalmayacak,sarı ünlemli driver'lar hiç gözükmeyecek şekliyle onları tam silip işl.sisteminden kaldırın.Sonra anakart driver'ı cd'sinden temiz yükleme yapmaya çalışın.Bu durumda cd'de listede yer alan yeşil ikazlı olması gereken sürücülerin kuvvetle muhtemel kırmızıya dönüp (Bu sürücüler zaten sistemde yüklüdür denmemesi) reddedilmemesi gerekiyor.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Sayın Binbaşı, tekrar tekrar denedim driver içindeki bütün programlar yükleniyor bir tek büyük yeşil çarpı işareti olan program yüklenmiyor.Sayın aslan93'ün basettiği güncelleme programlarını bilmiyorum,yukarıda adınıvermiş olduğum driver'in yükleme programı var mı varsa belirtirse isabetli olur.saygılar sunuyorum.

advancedsystecare8 indir program içinden programlar indirebiliyorsun. Driver booster programı var kur çalıştır gerisini ona bırak.

Bu bilgisayarda amacınız sadece internete girmek, film seyretmek veya ofis programlarını kullanmaktan ibaret ise linux sürümü bir işletim sistemi (mesela ubuntu) kurmanızı tavsiye ederim. Sürücü aramınıza gerek kalmaz. Virüs ve disk birleştirme derdinden de kurtulursunuz. http://releases.ubuntu.com adresinden tüm sürümlere ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarım_sağ tık_yönet_aygıt yöneticisi_ünlem işareti olan aygıt_ayrıntılar_donanım kimlikleri tıklayın.
Donanım kimliğindeki herhangi bir satırdaki ifadeyi kopyalayıp http://devid.info/ aratın.
İşletim sisteminize uygun sürücüyü kurun keyfinize bakın.
Veya aslan ustamın belirttiği siteden uygun driver bulma programı indirip otomatik aratıp bulun ve yükleyin.

Son düzenleme:
Bilgisayarım_sağ tık_yönet_aygıt yöneticisi_ünlem işareti olan aygıt_ayrıntılar_donanım kimlikleri tıklayın.
Donanım kimliğindeki herhangi bir satırdaki ifadeyi kopyalayıp http://devid.info/ aratın.
İşletim sisteminize uygun sürücüyü kurun keyfinize bakın.
Veya aslan ustamın belirttiği siteden uygun driver bulma programı indirip otomatik aratıp bulun ve yükleyin.

Ustalar belirtmiş olduğunuz sitelerdeki programları indirdim hepside ücretli hiç biri işime yaramadı, biz yine eski düzenden devam edelim .esen kalın.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,833
Kullanıcılar
450,925
Son üye
mebulut

Yeni konular

Geri