DsPic Nedir?

Arkadaşlar internette dolanırken b irşey gözüme takıldı dspic.nedri bu dspic normal piclerden farkı nedir?özellikleri nelerdir?BUNU PROGRAMLARKEN BASİC KULLANILABİLİYORMU?
Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mikroe'nin derleyicisi var ama dsPic kullanmayı gerektirecek projede basic'le kod yazmak kulağa garip geliyor.

En öne çıkan özellikleri, tek komut saykılında aritmetik işlem gerçekleştirebilen donanıma sahip olmalarıdır.

dsPic'lerin özelliklerini öğrenmek için gözünüze çarpan modellerinin datasheeetlerini indirip incelemeniz yeterli.

biraz açıklayabilrmsiniz.programlama dili ds picde ne seçilmeli.tek komut saykılından aritmetik işlem gerçeklştirebilen demişsiniz bide.bu ds picler fuzzy lojiktemi kullanılıyor acaba.beni aydınlatırsanız sevinirim.proje aşamasında olan bir robot kol projem ve okul ile katılacağımız onumuzdeki senenin robot yarışmasına katılacaz.belki kafamdaki soru işartlerine yardımcı olur bu.hassasiyet önemlide projelerimde.hem dspic hemde fuzzy lojikle işlgili bilgileriniz veya dökümanlarınız varsa lütfen payşın.
TEŞEKKÜRLER.

biraz açıklayabilrmsiniz.programlama dili ds picde ne seçilmeli.tek komut saykılından aritmetik işlem gerçeklştirebilen demişsiniz bide.bu ds picler fuzzy lojiktemi kullanılıyor acaba.beni aydınlatırsanız sevinirim.proje aşamasında olan bir robot kol projem ve okul ile katılacağımız onumuzdeki senenin robot yarışmasına katılacaz.belki kafamdaki soru işartlerine yardımcı olur bu.hassasiyet önemlide projelerimde.hem dspic hemde fuzzy lojikle işlgili bilgileriniz veya dökümanlarınız varsa lütfen payşın.
TEŞEKKÜRLER.

Hi-tec Picc kullanmanızı öneririm, 45 günlük deneme sürümünü aşağıdaki sayfadan üye olarak indirip kullanabilirsiniz.

http://www.microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1406&dDocName=en542865

DsPic'ler daha çok hızlı işlem gerektiren sayısal sinyal işlemede kullanılıyor.

Son düzenleme:
bide normal pic programlıyıcı kartı
ile dspic programlanabilyormu?araştırdıkça bu mikrodentleyici değilde mikroişlemci gibi geliyor.

Son düzenleme:
bide normal pic programlıyıcı kartı
ile dspic programlanabilyormu?araştırdıkça bu mikrodentleyici değilde mikroişlemci gibi geliyor.

DsPic'ler MCU değil DSC (sayısal sinyal kontrolcüsü) olarak adlandırılıyor. Ama sadece mikroişlemcidirler diyemeyiz çünkü ilave bir sürü donanım içeriyorlar.

Benim kullandığım brenner8 dsPic'leri programlayabiliyor, diğer programlayıcıları bilmiyorum.

Son düzenleme:
fuzzy lojik hakkında bilginiz varmı?birde bu dspic ile ilgli türkce dökanı olan paylasabilirmi lütfen.pic ile yapışabilenler bununlada yapılabiliyormu ve robot işlerinde dspic daha kolaylık sağlıyormu?Ve dspic için normal pic bilgisi yeterlimidir.değilse extra ne tür kaynaklara bakmak gereklidir?

fuzzy lojik hakkında bilginiz varmı?birde bu dspic ile ilgli türkce dökanı olan paylasabilirmi lütfen.pic ile yapışabilenler bununlada yapılabiliyormu ve robot işlerinde dspic daha kolaylık sağlıyormu?Ve dspic için normal pic bilgisi yeterlimidir.değilse extra ne tür kaynaklara bakmak gereklidir?

*Fuzzy logic konusunda sitede arama yaparsanız bir hayli bilgi edinebilirsiniz.

*DsPic'ler konusunda Türkçe kaynak var mıdır, bilmiyorum, araştırmak gerek.
Önerebileceğim kitaplardan İlki ingilizce, İkincisi ispanyolca fakat daha kapsamlı bir kaynak. umarım faydası olur:

dspic.gif

intelligent sensor design using the microchip dspic.rar

dspicdisenopracticodeap.jpg

DsPIC Diseño practico de aplicaciones.rar

kolay gelsin

konuyla ilgilendğiniz ve kaynak sunduğunuz için teşekkür ederim.verdiğiniz kaynakları indirim inceliyeceğim.tekrar teşekkür ederim
Saygılar.

Forum istatistikleri

Konular
129,182
Kullanıcılar
451,539
Son üye
mrh46

Yeni konular

Geri