dus jeli ürün tankı köpük problemi

HERA44

Üye
merhaba arkadaslar
urun hattında sıvı sampuan varlık yoklugunu belirleyecek bir sensor arıyorum.
Bunu bulabilirsem stok tankında ürün yokken transfer pompası calısmayacak ve dolum tankı tarafındaki urun köpürmemis olacak..
yardımlarınızı rica ediyorum...

Bu tür sıvılar için seviye rölleli bir sensör olmadığını biliyorum fakat kesin çözüm şamandıralı mekanik içerikli kapasitif seviye limit sensör kullanabilirsin kesin çözüm olur

ulturasonik sensörlerde mevcut üzerinden ayar yapma imkanıda veriyor.
yanlız baştan belirteyim fiyatları biraz yüksektir
Bence senin işini falatör çözecektir zaten falatörlerin imalat amacıda likit seviye kontrolüdür.

transfer pompası önüne (emiş trafı) flow siviç koyarsan problemin çözülür gibi geliyor.

ürün hattı derken kazanın içinimi kontrol edeceksiniz yoksa boruyumu

merhaba arkadaslar
urun hattında sıvı sampuan varlık yoklugunu belirleyecek bir sensor arıyorum.
Bunu bulabilirsem stok tankında ürün yokken transfer pompası calısmayacak ve dolum tankı tarafındaki urun köpürmemis olacak..
yardımlarınızı rica ediyorum...

ürün hattını kontrol etmen zor.bu tür işlerde genellikle üretim alanı yüksek bir yerde olur ve yer çekimi kullanılarak sıvının akması sağlanır fakat yatay giden hatlar için pompa kullanılan yerlerde vardır.benceürün hattını kontrol etmektense ürün hattının sonunu kontrol etmen ve motorun ürün hattındaki tüm sıvıyı stok tankına bastığından emin olduktan sonra motora stop sinyalini göndermelisin.benim ile iletişim kurabilirsen bu konu hakkında detaylı birgi verebilirim.

Bu konuyla ilgili Entek Otomasyonla görüşmeni tavsiye ederim. Çünkü bahsettiğin uygulama için ultrasonik sensör hem maliyetli olacaktır hemde kesin çözüm olmayabilir.Daha düşük maliyetlere mesafeye göre çalışan bir fotoelektrik sensör doğru çözüm olacaktır.Ürünün rengi değişkenlik gösterse bile sıvı seviyesini baz alarak kararlı algılama yapacaktır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,153
Kullanıcılar
451,493
Son üye
yasin1fb

Yeni konular

Geri