DVD Yazarken Power Calibration Error

trakyagenc

Üye

Merhaba arkadaşlar,

Neroda dvd yazarken konu başlığında belirttiğim gibi bir hatayla karşılaştım.2-3 denemede bir verim alabiliyorum ama son dvd kaydımda burn failed hatasıyla karşılaştım.dvd sürücümün ömrünün bittiği kanısına vardım forumları kurcalayınca.yardımınıza ihtiyacım var...

sayın trakya genç

kullanmış olduğunuz toshiba-samsung marka yazıcı sistemde birden fazla yazıcı veya romla çalıştırırken hep sorunlar yaşadık. senin hatanı aldığımız extra bir durumda güç kaynağının (power) kondansatörleri değer kaybediyor veya güç kaynağı yetersiz kalıyor.

şöyle dene;

birden fazla rom yazıcı varsa yakan yazıcıyı(toshiba-samsung) tek bağla öyle dene.bu bir işe yaramazsa eğer varsa imkanın 350-400w gücünde bir power ile ikinci bir deneme yap(deneyeceğin güç kaynağınin asus gibi güvenilir bir model olmasına dikkat et piyasadaki bir çok power üzerinde yazan değerleri veremez). iki denemede de sonuç negatif ise raytırını değişmen gerekecek :)

korsan cd işi yapan birinin bilgisayarını tamir ederken bu bahsettiğim sorunları yaşardık. ve çözümlerdik. aynı anda 4 farklı dvd yi 6-8 dakika arası yazardık. yeni raytır alacaksanda LG tavsiyem bana göre hem en ucuzu hem en iyisi....

son olarak binde bir de olsa defolu boş medya oluyor. misal kutu gün ışığına maruz kalmış iki tane yazar bi tane yakar. yazdığı iki taneden biri de düzgün çalışmaz bi süre sonra hiç okunmaz hale gelir. o denemesi en kolay yöntem philips gibi iyi bi marka boş medya al dene :D

kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
129,190
Kullanıcılar
451,554
Son üye
elektrikci7716

Yeni konular

Geri