Ekran sorunu

ugurcocuk

Üye
Kardeslerim calistigim ofisimde yaklasik 1 yildir kurduğum bilgisayarim ilk zamanlarda ekran çok ender anlık gidip geliyordu ama sadece ekran yani reset falan olmuyor işlerime devam ediyordum. Son zamanlarda bu kapanma açılma olayı sıklaşmaya basladı. Ve farkettim ki ofisin lambalarini kapayip acinca yapıyor. Bazanda kendiliginden yapıyor. Sorun hakkında bir yorumu olan kardeşim varmıdır

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Florasan balastı bobindir. Bobin ilk enerji verilirken ve kapatırken yüksek voltaj üretir. Florasan beslemesine veya etkilenen ekran beslemesine (220vac) 100nf 450v kapasitör bağlayıp deneyin.

Florasan balastı bobindir. Bobin ilk enerji verilirken ve kapatırken yüksek voltaj üretir. Florasan beslemesine veya etkilenen ekran beslemesine (220vac) 100nf 450v kapasitör bağlayıp deneyin.
Peki kardeşim. Bazan da lambayı açmadan yapiyor bu sıkıntıyı yine ondanmıdır

Başka odada birisi florasanı açıp kapatmış olabilir neticede aynı faz diğer odalarada gidiyor. veya başka sebebide olabilir.

Baska birisinin açma ihtimali yok denecek kadsr az. Diğer arkaşın mesela bu sorunu yok.Ekran sürücüsünü guncelledim, vga kablosunu degistim yine yapıyor son çare burası kaldı

Baska birisinin açma ihtimali yok denecek kadsr az. Diğer arkaşın mesela bu sorunu yok.Ekran sürücüsünü guncelledim, vga kablosunu degistim yine yapıyor son çare burası kaldı

başka bir yerde deneyin !!!

Yakında bir klima dış ünitesi varsa veya bir elektrik motoru su sebili v.s. varsa yani indüktif akım çeken bir cihaz aynı fazda ise bundan dolayı olabilir.

Sorun monitörden kaynaklanıyor gibi.
Son yıllarda üretilen kötü çin ürünleri EMI kurallarına uygun üretilmiyor.
Öncelikli olarak monitörün besleme ünitesini incelemek gerekmektedir.
Bazı harici adaptörle çalışan monitörlerde bu gibi sorunlar olmaktadır.
Monitör harici adaptörle çalışan tiplerden değilse, içerisindeki besleme devresinin incelenmesi gerekmektedir. Ancak harici adaptörle çalışan monitörlerdense, daha kaliteli bir adaptör takılarak test edilebilir.
Özellikle lineer adaptörler çok iyi netice verir.
Sağlıklı çalışan başka bir monitörü de PC ye bağlayarak test edebilirsiniz.
Sorun monitörden kaynaklı değilse, muhtemelen PC nin güç kaynağı ile veya ekran kartı ile ilgilidir.
Test etmek için PC de harici ekran kartı varsa çıkartılmalı ve onboard ekran kartı ile test edilmelidir.
Sonuçlara göre aksaklığın sebebi anlaşılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,599
Son üye
Sematt

Yeni konular

Geri