El çarkı (Handle Controller) iç yapısı ?

yol gösterildi önceden

Bilgi birikiminden istifade etmenin faziletleri için okumak en kestirme yolmuştur...dermişim.

Sürekli sitede araştırıyorum ama pek fazla yazmıyorum aradıgımı tam olarak bulamasamda hep bir fikir veriyor.

keypad.JPGElime böyle bir keypad geçti bunu mach3 de uzaktan kontrollu el çarkı gibi kullanmak istiyorum.
Mach3 de denedim ama eksenlere komut veremedim.Buna macro mu yazmak gerek veya nasıl kullanabilirim.

Son düzenleme:
Hiç bir şey yapmana gerek yok. Sadece Numlock kapalı olsun yeter.

Takıp tanıtın, normal windows içinde yukarı aşağı ok ve PgUp PgDn çalışıyorsa kullanabilirsiniz...

evet numlock kapatınca kumanda etmeye başladı. Router kullanımında baya faydası olacak. teşekkürler.

Turgurt bey nerelerdesiniz yoktunuz uzun zamandır.

..el çarkı arayanlar linkteki gibi şeylerde kullanabilir...

Yeteri kadar giriş pininiz varsa sıradan butonlarla bile yapabilirsiniz. [MENTION=75056]mehmetk[/MENTION]öse nin örnek bir çalışması olacaktı...

Ben garibanım derseniz elektronikten anlamanız şartıyla encoder pot - inkjet ile asetat disk - minik step motor - NE555 gibi oyuncaklarla el çarkı yapmayı öğretebilirim.

Son düzenleme:
Yeteri kadar giriş pininiz varsa sıradan butonlarla bile yapabilirsiniz. @mehmetköse nin örnek bir çalışması olacaktı...

Ben garibanım derseniz elektronikten anlamanız şartıyla encoder pot - inkjet ile asetat disk - minik step motor - NE555 gibi oyuncaklarla el çarkı yapmayı öğretebilirim.

Eski toplu farelerin çoğu parçası bu iş için biçilmiş kaftan diyorsun yani Kazım Ustam, paylaşım yaparsan sevinirm

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,887
Kullanıcılar
451,029
Son üye
emirfatihbeytorun

Yeni konular

Geri