Elektrik-Elektronik Mühendisliği mi? Yoksa Makine Mühendisliği mi?

makinacıların maaşları daha fazla ve odaları harbiden çalışıyor... Ben makina diyorum...

ikisini de öğrenmek en iyisi (

Bana kalırsa ikisini birlikte yurutmen zor,hem ikisini de orta karar ogrenmektense birisinde uzmanlasmak cok daha mantıklı. Seçim için şunu seç diyemem, bence sana hitap eden mesleği kendin bulmalısın.

ben katılmıyorum abi senin dediğin pire için yorgan yakmak oluyor. Ona bakarsan Erbakan da başbakandı pancar motoru getirdi Türkiyeye. Makine Mühendisliği Elektrik mühendisliğinden kötü bir bölüm değil.

Hangisi iyidir bilmem ancak elektronik müh'de kendini geliştirmek daha kolaydır. 1 bilgisayar bile yeter kimi zaman. Ama makine mühendisliği öyle değildir. Tamamen somuttur. Dokunman görmen gerekir. İnternetten bilgisayardan öğrenemezsin bir çok şeyi.

Ama makine mühendisleri benim gördüğüm kadarıyla daha iyi kazanır. Mevkileri daha iyi olur. Çünkü makineci herşeyi bilir algısı var. En azından benim gözlemim bu..

Elektroniği de okuması daha zordur. Bu da var tabii.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…