Elektrik gidince

Gönderdiğim şema kullandığım usb kontrol kartına ait.

Bu kartın dışardan beslemeden Acil stop girişi yokmu?

Şöyle yapalım o zaman.Senin makinaya enrji verince bir röle enerjilensin direk.Bu rölenin nc kontağında Senin daha önce ayarladığın 10 numaralı pine ver enerji kesilince bu röle devre dışı kalır ve nc kontağı anında e.stop yapar.

Togi abinin dedigi sey cok uygun enfazla 0.5 snde sistem durur yapilmasi gercekten cok basit.. hattta bir diger yan roleye ekleyerek bir muhurleme devresi ile ayni roleye baglayacagin 5v luk pilli yardimi ile sinyal ledi.. siren gibi bisiyi kontrol edip uyari alma imkanin olur...

Bugün bir kontaktör ile çözüme gittim. Kartın 5 volt çıkışını, 10 numaralı pine araya bir kontaktör koyarak bağladım. Elektrik kesildiği an kontaktör atıyor ve estop aktif oluyor. Enerji kesildiğinde işlem anında gerçekleşiyor. Muhtemelen satır atlamayacaktır. Bir iki test yaparak buraya yazarım.

Kanımca, benim gibi usb ve leptop yolunu seçmişseniz mutlaka bunu sisteminize ekleyin. Bir gün çalışma esnasında sizde elektrik kesintisi ile karşılaşabilirsiniz.

Motorlariniz gucune gire bi ups cok daha iyi sonuclar verir hem ticari olarak yapilan islerde bence gerekli....

Ups olmasi ve yaptiginiz kontakror ile acil stop degilde farkli bir giris ucu ve buraya sinyal giderse parca sifirina git denebilir akaninden bi lamba veya sirenle seni uyarir....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…