Elektrik projesi okuyamıyorum, ne yapmalıyım?

elektra01

Üye
merhaba arkadaşlar ben elektrik projesi okuyamıyorum bunu nasıl geliştire bilirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sembolleri ogrenerek ve projeyle uygulamayı bire bir kontrol ederek

bence git bi firmada staj yap.elinde bol bol proje olur.yasvaş yavaş okuyabilirsin...

Proje okumak deneyim işi, bir projeyi açıp sahada ne anlama geldiğinin karşılaştırmalı görmen lazım, sembolleri öğrenmek şart tabi, gerçi tüm sembollerin anlamı projenlerin yanında olması gerekir, birde bir projeyi bilgisayarda incelemek en kolayıdır çünki kağıt çıktılarında renk olmadığından hatlar karışabiliyor.

Deneyimli bir tesisatçının yanında elinde proje ile biraz dolaşacaksın...

En iyi proje okuma uygulamalı / şantiyede öğrenilir...

çalışarak pratik bilgiler edinirsin ama imkanın yoksa Pc de elektrik kumanda çizim ve sumılosyon prgramları var bunlardan bir lamba devresiyle başlayabilirsin.

EKTS.v.1.03 Elektrik kumanda çizim sumılasyon programı.
Edison 4 Demo Elektrik çizim sumılasyon programı.

Bu programlar formda mevcut ara indir kur çalıştır. türkcedir.

proje okumayı bir yerden çalışarak ustalarının yanında takılarak tecrübe edinerek öğrenirsin araştırmaya da her zaman önem vermelisin

Küçük projelerde projeleri yetkili firmalara gönderebilir keşifli fiyat teklifi isteyebilirsin, gelen metrajlarıda kontrol ederek nereye ne düşünmek gerekiyormuş anlarsın, genelde sıkıntı kablo ve tava keşfi çıkartmakta, onlarıda proje üzerinden renk kodlarından veya sembol listesinden malzemeyi bulacaksın sonrada nerden nereye gidiyosa ölçüp yazacaksın,

İlk seferlerde mutlaka eksik çıkar ama alışıyo insan.

Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,163
Kullanıcılar
451,509
Son üye
arifkursun

Yeni konular

Geri