elektrik sayaç ve korunma

tranella

Üye
Selam ben elektrik sayaçlarıyla bi süre haşır neşir olacam bu konuda bi kaç şey sormak istiyorum
ev tipi olsun sanayi tipi olsun trifaze monofaze olsun panolarda herhangi bir kaza olmaması için satılan elektrik eldivenlerinden istanbul kadıköy civarında bulabileceğim neresi vardır acaba?bide sanırım o eldivenler gerilime dayanıklılığına göre çeşitleri var kaç yüz volta kadar olan eldiven işimi görür?
birde bu sayaçların olduğu panolarla ilgili geniş bilgiye nasıl edinebilirim?
teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
eldıvenlerın 5.000 - 40.000 volt arası sınıflarına gore izalasyonu var arkadasım.
clas 0 dan baslayıp yukselerek gıdıyor.
sayacların olcum yaptıgı sınırı yazmadıgın ıcın bı tavsıye veremıyecem ama eldıvenle beraber kaucuk ayakkabı,tahta uzerınde çalışma,bunlarda yoksa elının dıs yuzeyıyle calısmak sana bıraz daha emnıyet saglar.pano ımalatcıları kullanılan sayac adetlerıne gore pano ebatlarını degıstırır.sana kolay gelsın dıkkatlı ol .nacızıyane tavsıyem:hıc bır ıs senın saglıgından daha onemlı degıldır unutma!

cevap için teşekkürler açıkçası çok fazla panonun içinde uğraşılıcak bişey deil sayaçlara bi tasarruf cihazı takılması işi 3-4 tane kablo bağlantısı sadece şu an yapan kişi eldivensiz felan yapıo ama ben riske girmek istemedim bi an dalgınlıkta olabilir emniyete alalım yinede kendimizi

O eldivenler epeyi kalın.İnce işler yapmak çok zor olur.

Bu tasarruf cihazı olayı tam olarak nedir acaba sayaçlara takacağınızı yazmışsınız

cihazlar faz açılarını ayarlayarak çekilen reaktif gücü düşürüyo ortalama %25 gibi bi tasarruf sağlıyo evlere veya büyük fabrikalara göre tipleri var

Hiçbir surette eneji altında çalışmalar yapmayın sn tranella.

İzoleli eldiven taktığınızı varsayalım:
Enerjili kabloyu pano gövdesine dokunabilir.
Faz-faz kısadevre yapabilirsiniz.
Çok çalışmadan ötürü kan şekeriniz düşüp dengenizi kaybedebilirsiniz. Anında arıza oluşabilir.
...

Elektriği kesince de basit bir eldiven bile işinizi görür.

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri