Elektrikli ya da mekanik fotoğraf makinesi döndürme aracı

Kumandası yok mu senin dslr? Sarsma yapmaz, onun dışında deklanşöre basacak servo yapabilirsin, uçurtma ile çekimlerde benzer yapı kullanılıyor.

İntervalometre var, pilim yettiği sürece dokunmama gerek kalmadan ayarladığım aralıkta çekim yapıyorum ama sanırım yurtdışındaki ürünü getirmeye çalışmak daha hesaplı ve mantıklı olacak gibi duruyor zira servo motorun saatte bir tur atacak şekilde ayarlanabilir mi ayarlanırsa nasıl bir çark kullanır hala bulamadım

Step motor yada servo motor için dişli çark meselesi olmaz onlar adından da anlasılacagı gibi açıya göre yada adıma göre hareket eden motorlardır su sekılde biraz daha acabılırım bi mekanızma tasarlayarak makınanızı o mekanızmaya tutturacaksınız mekanızmayaıda dişli kayış vs gibi bi şekilde motora baglayacaksınız sonra motora bir microcontroller gerekli microcontrollera yazılım da gerekli tabi sonra siz ayarlayabilirsiniz mesela saat te 1 tur at yada çeyrek tur at 15dk bekle seklınde felan filan bi menu yardımıyla ayarlaya bilirsiniz .Microcontroller motora ne zaman duracagını ne zaman donecegını ne kadar donecegını bildirmek için kullanılmalıdır.

Step motor yada servo motor için dişli çark meselesi olmaz onlar adından da anlasılacagı gibi açıya göre yada adıma göre hareket eden motorlardır su sekılde biraz daha acabılırım bi mekanızma tasarlayarak makınanızı o mekanızmaya tutturacaksınız mekanızmayaıda dişli kayış vs gibi bi şekilde motora baglayacaksınız sonra motora bir microcontroller gerekli microcontrollera yazılım da gerekli tabi sonra siz ayarlayabilirsiniz mesela saat te 1 tur at yada çeyrek tur at 15dk bekle seklınde felan filan bi menu yardımıyla ayarlaya bilirsiniz .Microcontroller motora ne zaman duracagını ne zaman donecegını ne kadar donecegını bildirmek için kullanılmalıdır.

Çok teşekkürler, beklediğim de böyle bir açıklamaydı, ilk sayfadaki bahsi geçen 100 dolarlık alet bunu yapıyor sizin anlattıklarınız beni çok çok aşıyor bu durumda sanırım o cihazı getirmenin bir yolunu bulmak daha basit hatta onu da ayarladım sayılır ama güzel beyin fırtınası döndü teşekkürler herkese

Elektronikten anlasaniz biraz kendi amaciniza uygun daha guzel seyler yapabilirsiniz ama biraz yabancisiniz sanirim baskasina yaptirmaya kalksaniz linkteki urunden daha pahaliya gelir o yuzden bencede uygun olan linkteki urunu almak olur

Eski çam mak lerdeki veya mikrodalgadaki step motorlar baya güçlü, biraz el becerisi ve kontrol (kartı) ile harika iş çıkar!

Kullandığınız fotoğraf makinesi nedir?

Canon 6d ucuz bir gövde değil. Lensle birlikte pahalı bir ekipman sayılabilir. Bu yüzden el yapımı bir sistem yerine güvenilirliği kanıtlanmış hazır bir sistemi satın alın.

Saygılar....