Elektronik öğrenmek için izlenecek yol

En basit devre elemanları olan direnç,kondansatör,diyot ve transistörün nasıl çalıştığını,devrede ne iş gördüğünü iyice öğrenerek başlamanızı tavsiye ederim.Çok basit görünen bu bilgiler elektronikle uğraştığınız sürece size yardımcı olacaktır.Kolay gelsin.

dediğim gibi burdayız, yanındayız... BAŞLAMAK bitirmenin yarısıdır derler...hadi bakalım...

Her türlü kaynak şuan nette var , yinede kitap olsa iyi olur dersen, eskide olsa Harun BAYRAM hocamız ile yetişti birçok nesil elektronikçi. Devre olarak da benim beğenerek kullandığım Eyüp Ersan SÜLÜN ve Muzaffer ASLAN hocalarımızın Elektronik Devre Uygulamaları adlı 2 ciltlik kitabı var. Konu konu devreleri gruplamışlar ve genl olarakda olsa devrelerin çalışma prensiblerini anlatmışlar...

Elektroniğe yeni başlayanlar için 1 er dakikalık videolar hazırlamaya karar verdim ve birinci serisi bitti. İnşallah fırsat buldukça hazırlayıp sizlerle paylaşacağım. Umarım birilerinin işine yarar... Sağlıcakla

elektronik_ogreniyorum_1 - Dailymotion video

Son düzenleme:
evet serinin ikinici videosunuda hazırladım. Bir elektronikçini ihtiyacı olan en temel 12 aleti yeni başlayan arkadaşlara tanıtmaya çalıştım. Yine 1 dakikada :) video baya hızlı ilerliyor, artık durdurarak izlersiniz. Sağlıcakla.

birinci video: UYGUN ÇALIŞMA ORTAMININ HAZIRLANMASI

ikinci video: KULLANILAN ALET ve ARAÇLAR
elektronik_ogreniyorum_2 - Dailymotion video

289

yine çok güzel olmuş eline sağlık aletlerin çoğu bende var fakat lehim pompasını ilk kez duydum eskiden krokodil koblonun bir ucunu masanın kenarına bir ucunu elemanı sıkıştırıp yukarıya doğru çekerken aynı zamanda lehimle lehimi ısıtıyordum sonrada lehim koluma sıçrıyordu...:D

birdahaki vidonu sabırsızlıkla bekliyorum

Evet serinin üçüncü videosunuda hazırladım.
Bu videoda özetle ELEKTRONİK NEDİR? ELEKTRİK AKIMI NASIL OLUŞUR? DEVRE GÖSTERİMLERİ NASIL OLUR, DEVRE ELEMANLARINDAN TRANSFORMATÖR, DİYOT, DİRENÇ, KONDANSATÖR ü anlatmaya çalıştım. Bu videodan sonra bir adaptör devresini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yine 1 dakikada :) video baya hızlı ilerliyor, artık durdurarak izlersiniz. Sağlıcakla.

birinci video: UYGUN ÇALIŞMA ORTAMININ HAZIRLANMASI

ikinci video: KULLANILAN ALET ve ARAÇLAR
elektronik_ogreniyorum_2 - Dailymotion video

üçüncü video: ELEKTRONİK NEDİR, ELEKTRİK AKIMI NASIL OLUŞUR; DEVRE ELEMANLARI 1 (Transformatör, Diyot, Direnç, Kondansatör)
elektronik_ogreniyorum_3 - Dailymotion video#

430

Forum istatistikleri

Konular
128,987
Kullanıcılar
451,189
Son üye
Mustafa 366145

Yeni konular

Geri