Elektronik kart koruma

m.aliuzun

Üye
Arkadaşlar Projemde kullanmakta olduğum 2 adet BTS7960B 40 Amper Motor Sürücü Kartı var. Bu kartlardan biri arge .alışmam sırasında patladı :) demem oki kartın hem giriş hemde çıkış gerilimini ve akımını kontrol edecek ve koruyacak bir çözüme ihtiyacım var.

ayarlı güç kaynağı kullanmayı denedin mi? girişi kontrol altına alırsan çıkış için adım adım ilerlersin.

Ustam ayarlı güç kaynağı ile deniyorum. Ancak motorlarım yaklaşık 7A çekiyor. Bu arada 3.kartta gitti.

Ustam ayarlı güç kaynağı ile deniyorum. Ancak motorlarım yaklaşık 7A çekiyor. Bu arada 3.kartta gitti.
güzel insan, projeni bilmediğim için nasıl bir koruma yapılır pek bilemiyorum ama motora kondantör bağlarsan kart üzerinden voltaj ve akımı bloke edebilirsin. ikinci olay ise motor tam güçte mi çalışmaya başlıyor yoksa softstart gibi bir şansın var mı? çünkü dc motorlar ilk kalkışta yüksek amper çekerler. projenle ilgili paylaşım yaparsan benden daha iyi ustalar fikir verebilirler.

güzel insan, projeni bilmediğim için nasıl bir koruma yapılır pek bilemiyorum ama motora kondantör bağlarsan kart üzerinden voltaj ve akımı bloke edebilirsin. ikinci olay ise motor tam güçte mi çalışmaya başlıyor yoksa softstart gibi bir şansın var mı? çünkü dc motorlar ilk kalkışta yüksek amper çekerler. projenle ilgili paylaşım yaparsan benden daha iyi ustalar fikir verebilirler.
Ustam haklısın. 🫣Yeni konu açtım sadece bts7960b ile ilgili dilersen oradan paylaşım yapalımki sadece bizim değil bu kartla ilgili sorun yaşayanlar direk bulsunlar.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/bts7960b-dc-motor-sürücü.154626/#post-1022601

konuya baktım, benim bilgimi birazdan fazla aşıyor. @mehmet.bey konulara daha hakim sanırım. benim aklıma gelen pasif soğutucu ve motora kondanstör. bir de varsayalım motoru ileri sürdün, durduğunda arada bekleme boşluğu/zamanı olmalı ki geri komutu kabul etsin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,321
Kullanıcılar
451,769
Son üye
ilyass5565

Yeni konular

Geri