Elektronikci arkadaşlar gözleriniz ne durumda ?

veli dayı

Üye
evet arkadaşlar bizim gözler erken yaşta fena bozuldu. dün göz doktoruna gittim ben derecesi düşer diye beklerken doktor dereceyi artırdı sol gözde tembellik varmış birisi 5.50 diğeri 5.75 oldu bayada masraflı oldu. velhasıl kelam bir arkadaşım sen elektronikcisin devrede ince yolları ince işçilik gerektire yerler ile uğraştığın için gözün bozulmuş olabilir sizce gözlerde bunun etkisi büyük mü çünkü yeri geliyor ışıklı mercekle büyütüp pcb de yolları inceliyoruz. benzer durumda olan var mı ??

Derece düşme meselesi çok nadir görülen birşey. Ben uğraştığınız işle alakalı olduğunu sanmıyorum daha çok genetik ve yaşla bağlantılı oluyor. Geçmiş olsun.

Derece düşme meselesi çok nadir görülen birşey. Ben uğraştığınız işle alakalı olduğunu sanmıyorum daha çok genetik ve yaşla bağlantılı oluyor. Geçmiş olsun.

saol teşekkür ederim..
35 yaşındayım bu yaşta böyle ise ilerde nasıl olur bilmiyorum ??
birde lazer ile çizme olayı varmış ama nasıl oluyor doktora sormayı unuttum...

saol teşekkür ederim..
35 yaşındayım bu yaşta böyle ise ilerde nasıl olur bilmiyorum ??
birde lazer ile çizme olayı varmış ama nasıl oluyor doktora sormayı unuttum...
Göz hastanelerinde, yeni teknoloji gözün merceğine akıllı lens takılıyor.
Göz hastanesinde, gözünüzü kontrol ettirin. Gözünüz akıllı lens kullanımına uygun mu?
Yüksek ölçülerde akıllı lens var mı?
Takılıyor mu?
Olabiliyorsa; rahatlıkla yakını ve uzağı görebiliyorsunuz, gözlüklerden tamamen kurtuluyorsunuz.

Not: Gözlerin zayıflaması, 40-45 yaşlarından sonra her iki senede bir 0.25 derece artar.
Sizin gözleriniz de ırsi olarak (tahminen) erken dönem kırma kusuru var.
Uzmanlığı göz üzerine olan, GÖZ HASTANELERİNE kontrol ettirmekte yarar var
Sağlıklı günler.
elektronikcisin devrede ince yolları ince işçilik gerektire yerler ile uğraştığın için gözün bozulmuş olabilir sizce gözlerde bunun etkisi büyük mü
Elektronikle uğraşmanın göz yorgunluğu, mercek tembelliği üzerinde etkisi var.
Sadece bu değil
Cep telefonu, tabletler, bilgisayarlarında etkisi büyük.

Son düzenleme:
değerli arkadaşlar, göz tembelliği, bizler gibi sürekli yakına bakan kişilerde oluşuyor (genellemedir). gözlerimiz sağlam bile olsa, göz kaslarının yeterli şekilde çalışmamasından kaynaklanır. değişik ilaçlar var ama ilaçsız başka bir yöntem daha var. bu nerdeyse hepimizin bildiği hızlı okuma programları var. bu programların herhangi biri ile günde 15-20 dakikalık bir çalışma bizlerin göz kaslarının hızlı çalışmasını görme açımızın genişlemesine yardımcı oluyor. pek bilinmeyen bu alıştırmaları yapmakta fayda var.
1728386559773.png
1728386726523.png

bu ortalama bir bilgidir. her insan için geçerli değildir. hiç çalışmıyor olsak bile gören gözlerimize iyi bakalım. çok az bir ilgi ile umarım bizlere son günümüze kadar hizmet ederler.

Forum istatistikleri

Konular
129,475
Kullanıcılar
452,046
Son üye
87K

Yeni konular

Geri