EM 253 pozisyonlama modülü...

serkanbak

Üye
S7-200 plc ile EM 253 pozisyonlama modülünü kullanıyorum... Sistemde 3 adet adet var...üçünde de Yaşadığım sıkıntı, komut vermiş olduğum servo sürücüye aynı referanstaki değerler ile bazen istediğim hız olan 2500 rpm yakalamama rağmen aynı referansslarda 600 rpm gibi absoult referanslarda motorumun dönmesi.... Bu konuda yorumu olan arkadaşlar varsa sevinirim....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Serkan kardeş ben step motor kontrolünü pıc ile yapmıştım.PLC ile denemek istedim. Şuan elimde plc+güç kaynağı+em253+sürücü+step motor var.İnternetten edindiğim bilgilere göre tüm sistemin bağlantılarını ,em253 ün ayarlarını yaptım.Örnek bir programda buldum.Onuda PLc yükleyip denedim çalışmadı.Step motor kitlendi.Ben sistemin bağlantılarından emin değilim.Bu konuda ban yardımcı olursan sevinirim.Diğer kademeye geçtiğimde sana yardımcı olabiliirm sanırsam...:D

http://www.teknikaotomasyon.com/download/2.pdf

Burdada sana yararlı bilgiler olacağını sanıyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,986
Kullanıcılar
451,189
Son üye
Mustafa 366145

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri