Emiş Gücü Hesabı

bentek

Üye
Merhaba arkadaşlar, öncelikle konuyu tam olarak nereye açacağımı bilemedim; yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.

Benim bir birine paralel bir kaç sorum olacak:

Bir vakum sistemi yapmak istiyorum, tasarım aşamasındayım fakat bunun için gerekli tip ve güçteki motoru seçmekte zorlanıyorum, -ki bunun sebeplerinden biri de EMİŞ GÜCÜ"nü hesaplayamıyorum. Bana emiş gücünü hesaplamaya yarayacak formulasyonu bilginiz dahilindeyse sunabilir misin ve bu sistemle ilgili diğer bilgi ve görüşlerinize, önerilerinize açığım.

300 gramla 1000 gram ağırlığındaki cisimleri vakumlayıp depolamak istiyorum. Dediğim gibi mekanikte kısmında işler hemen hemen yolunda ama ne tip motor kullanmalıyım(-ki bu motor taşınabilir olmalı) ve emiş gücünün bir hesaplanması var mıdır?

Şimdiden göstereceğiniz ilgiye teşekkür ederim...;)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri