En çok Tercih Edilen PLC

şu an öğrenciyim iki tane otamatik kumanda dersine giriyorum biri tamamen plc de var biri end elektronik derste otamatik kumanda ikisinede devasm ediyorum yavaş yavaş mantığı oturmaya başladı

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Siemens ögrenmek iyidir, hem plc tarihinide ögrenmis olursun... Siemens nerede ise 1985 ten beri ayni sekilde calisiyor, kimseye 85 model arabayi yeni diye cakamazsin ama siemens bu isi hala becerebiliyor...

Eger yapilacak is birkac dijital giris - cikis kombinesinden öteye gidecekse baska sistemlere de egilmekte fayda var. Codesys öneririm, hem yazilimi ücretsiz indirebilir ve kendi bilgisayarinda soft plc olarak calistirabilirsin-

PLC öğrenmekten çok otomasyon öğrenmek daha önemli. Otomasyon bilmiyorsanız neyi nasıl yapacağınızı bilemezsiniz. Müşteriler o kadar değişkendir ki, birisi en iyi PLC'yi isterken diğeri en ucuzunu isteyebilir. Neyi nasıl yapacağınızı biliyorsanız geriye kullanacağınız PLC'yi öğrenmek kalıyor. Öyle yada böyle ilgilendiğiniz PLC'nin editörünü ve özelliklerini doküman karıştırarak öğrenebilirsiniz. Bu noktada İngilizce devreye giriyor.
Şunu da eklemek gerek: Sabit bir işletmede, hep aynı tip makinaların olduğu bir yerde maaşlı olarak çalışacağım derseniz kendinizi bu kadar dağıtmaya da gerek yok derim.

Stajda en çok siemens ile karşılaştım forumdada gördüğüm kadarıyla siemens çok yaygın.

aynen öyle siemens en yaygın her yerde siemens kullanılıyor bi öğrendim mi işin kolay

Ya aslında işin algoritmasını kaptıktan sonra diğer plc lerdede kitap yardıı ile bir şeyler yapmak mümkün yaratıcılığını orata ya koyacaksın

Arkadaşlar siemens S7 200 hangi kablo ile pc ye bağlıyoruz kablonun adı ne elime bi tane plc geçti kablo yok kablonun adını söyleye bilirmisiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri