En Sağlam Çamaşır Makinası

F.T.

Paylaşımcı üye
SELAMLAR.

arkadaşlar ne yazıkki yeni bir makina alma zamanı geldi.:mad:

bu sektörde çalışan ustalarımın mümkünse tecrübelerinden yararlanmak isterim.
7kg lık veya üstü olabilir .fiyat ve performansı iyi a sınıfı makinalardan tavsiye edeceğiniz marka ve modelleri bekliyorum.

herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Piyasada en dayanıklı makineleri Miele üretir. Ancak sağlam ve yüksek performanslı modelleri 3000TL civarından başlıyor.

Miele'nin ardından en sağlam seri Alman Bosch/Siemens'tir. Bunu da Electrolux/AEG, ardından da LG izler.

Bütçenizi belirtebilirseniz model tavsiyesinde de bulunabilirim.

Darty TR - BEYAZ EŞYA
sana tavsiyem LG çamaşır makinasıdır. motorsesi gürültü yok çalışırken yürüyen makina yok yani 10kğ 1400 devir diyelim terledin göleği at 15 dk sonra çıkıyor giyiyorsun tertemiz koku yok bebek proğramı var motoru yandan kayışlı değil anlıycan LG yi netten ara görürsün zaten ....

bosch çamaşır makine

1000 TL civarı bir model belirlerseniz memnun olurum.kayışsız modeller dahamı verimli oluyor.direk driver modelleri.

Link vermemde bir sakınca var mı bilmiyorum ama 1000TL bütçeniz varsa bu cihazı öneririm;

Inverter fırçasız motorlu (46dB yıkama, 69dB sıkma ses seviyeli)7kg A++ enerji sınıfı ve özel programları(kot, 3kg 20dak, gömlek vs) olan bir modeldir.

LAVAMAT 72850 A SILENCE | ÇAMAŞIR MAKİNESİ | www.outletbeyazesya.com

Site güveniliğini tam bilmiyorum, isterseniz telefon açıp stok bilgisi vs alabilirsiniz.

LG'nin 7kg serisini tavsiye etmem. Yeterince sağlam değil. Alacaksanız F1247TD modeli olabilir.

1000TL bütçe ile orijinal Alman Bosch almanız mümkün değildir. Bosch üretimi olan Alman malı 8kg A++ sınıfı Profilo CM1000STR modeli de kullanışlı, tasarruflu ve sağlam bir cihazdır. Tek eksisi klasik fırçalı tip motora sahip olmasıdır. Bu cihazı da iyi araştırmayla 1000TL civarına bulmak mümkün.

Bosch tavsiye ederim, hem sağlam hemde parça sıkıntın olmaz,

Hoover kalitesi mazide kaldı maalesef. Kapasitelerine göre küçük tamburlu, plastik kalitesi vasatın ötesinde. Körük tasarımı hatasından çamaşırları sıkma esnasında lastik kısmına taşırıyor, lastiğe sürten çamaşırlar erken yıpranıyor. Bunun yanında yük dengelemesi de başarılı olmadığından yüksek tıkırdama da yapıyor. İlk incelediğimde şok olmuştum, Hoover kalitesi artık mazide kaldı.

arkadasım bence makınanın sağlamlığından once servıslerı bana gore onemlı makınanız ne kadar salam olsada herhangı bır arızada alıcanız makınanın servısının sıze en ıyı hızmeı sunması gerekıyor kendımden ornek verıyım burda ne mıele ne lg servısı mevcut bu yuzden bılındık markalardan almanızı tavsıye ederım 1. bosch 2.arcelık beko a.e.g ve arıston
makınaların garantısı bıttıkten sonrada herhangı bır arızdada sorun yasamamanız ıcın bunlardan bırını tavsıye ederım

not:bosch makına kalıtelıdır ama garantısı bıttıkten sonra parca olarak pahalı bır makınadır umarım ısınıze yarar bılgıler vermısımdır kolay gelsın...

Forum istatistikleri

Konular
129,069
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri