encoder panel haberleşmesi

slm arkadaşlar aynı problemm bende yaşadım ama bunu bende oğrenmek istiyorum bir hidrolik kesme makinası var arkada bir vida şeklinde bir milin üzerinde bir enkoder ve bir ekran gözüküyor mekranın üzerinde yazan marka ise demar brl-401-1 position controler burdaki sorun ekran üzerinden ayarlana mm ile enkoderin sayıp tablayı harekete geçiriyor ama ekrandan ayarlalan mm ile ayrladığı mm birbirine uymuyor acaba neden olabilir veya bu röle hakkında bir bilginiz varmı saygılar

efe43 ' Alıntı:
slm arkadaşlar aynı problemm bende yaşadım ama bunu bende oğrenmek istiyorum bir hidrolik kesme makinası var arkada bir vida şeklinde bir milin üzerinde bir enkoder ve bir ekran gözüküyor mekranın üzerinde yazan marka ise demar brl-401-1 position controler burdaki sorun ekran üzerinden ayarlana mm ile enkoderin sayıp tablayı harekete geçiriyor ama ekrandan ayarlalan mm ile ayrladığı mm birbirine uymuyor acaba neden olabilir veya bu röle hakkında bir bilginiz varmı saygılar

iki olasılık olabileceğini düşünüyorum
birincisi enkoderin pulseleri tam olarak okumadığı buda boy ölçümünde hataya sebeb verir
ikinci olasılık ise ekrana enkoderden gelen pulse lar doğru fakat enkoderin pulse sayısı ekrana düzgün ve tam olarak girilmiş değildir diye düşünüyorum

efe43 ' Alıntı:
Reklam vermek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama aşağıdaki linkten ilgilendiğin controler ile ilgili bilgi alabilirsin. http://www.burel.com.tr/tr_products.html
Bunun dışında enkoderin hata yapma oranını, gerçekte olması gereken yerle durduğu yer arasında bir kaç noktada kıyaslarsan fikir edinebilirsin. Dokümana ulaştığımda gönderirim.

eksen kontrol cihazları var BUREL-KARAÇİM gibi bunlar senin işini görür

makinanın dayama sistemi denilen sistem senin dedigin burada ölçülerin BLR tutmamasından 1 hatve (milin işleme ölüleri) 2 encoderin pays yanlış girilmesinden girilirken örnegin 100 pays sa 100x4=400 girilmeli

Forum istatistikleri

Konular
128,943
Kullanıcılar
451,123
Son üye
Eldost

Yeni konular

Geri