Enerji Nakil Hattı Deplasman Değişikliği

Çalıştığım fabrikada, trafo merkezinden fabrikanın şaltına kadar gelen hat fabrikaya ait özel hat.Trafo merkezinden çıkıştan yaklaşık 1 km sonra çevre yolu geçeçeği için 2 direği kaldırmamız istendi.İhale usulu biz bu direkleri bir yüklenici firma vasıtasıyla kaldırmak istiyoruz. Direkler kaldırıldıktan sonra tekrar proje vs. yapılarak edaşa veya teiaş mı onaylatılacak projenin kabul vs bürokratik işlemleri basamak basamak nasıl yapılıyor.Mevzuatı bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
o işin kabülünü yüklenici firma yaptıracak

Direklerin kaldırılması ile ilgili talep bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketinden geldi ise;
1. Bir proje firmasından deplase işi ile ilgili proje hazırlatılması.(yazı karayolları veya belediye' den geldi ise dağıtım şirketine yazı ile başvurularak yazılı cevap alınması(enerji müsaadesi gibi). OG direklerim yolda kaldı bunları aldırıcam gibisinden..
2. Onaylı projeye göre teklif alınması. (Tesisin yapılması ve geçici kabulünün yaptırılması.)
veya
1 ve 2 için tek teklif alınması.
tesisin kabul edilebilmesi için onaylı projesine göre yapılması gerekmektedir. Kabul aşamasında son durum projesi istenmektedir. bunları yüklenici firmanın hazırlaması gerekmektedir.

Sayın oradaburada bilgi edinmek için soruyorum hat güzergahında 2 adet direk 4 veya 5 metre kaydırıldığında yapılan projede neler yapılıyor.Yani direk yerleri nasıl belirleniyor hangi hesaplar yapılıyor 2 adet direk için 3300km çift devre hattı komple değiştirmek gerekebilir mi.?
Direklerin kaldırılması ile ilgili talep bulunduğunuz bölgedeki dağıtım şirketinden geldi ise;
1. Bir proje firmasından deplase işi ile ilgili proje hazırlatılması.(yazı karayolları veya belediye' den geldi ise dağıtım şirketine yazı ile başvurularak yazılı cevap alınması(enerji müsaadesi gibi). OG direklerim yolda kaldı bunları aldırıcam gibisinden..
2. Onaylı projeye göre teklif alınması. (Tesisin yapılması ve geçici kabulünün yaptırılması.)
veya
1 ve 2 için tek teklif alınması.
tesisin kabul edilebilmesi için onaylı projesine göre yapılması gerekmektedir. Kabul aşamasında son durum projesi istenmektedir. bunları yüklenici firmanın hazırlaması gerekmektedir.

herhangi bir sebeple direk yerine değiştirmek gerekirse;
örneğin güzergah üzerinde 7 nolu direği kaydırmamız gerekiyor ise 5 ve 9 nolu direkler arası profil tekrar çıkarılır.(sehim kontrolü, rüzgar ve ağırlık menzili kontrollü, 2,5a>b, açıya girecek mi?? vb. kontroller yapılır.) 5-6-(7)-8-9. yapılan kontrollere göre 6 ve/veya 8 nolu direkleri de değiştirmek/kaydırmak gerekebilir.

7. ve 8. direkler değiştirilmek/kaydırılmak isteniyorsa. 5-6-(7)-(8)-9-10 nolu direkler arası profil çıkarılması gerekli. (+2,-2 nolu direkler arası)

Forum istatistikleri

Konular
128,990
Kullanıcılar
451,202
Son üye
atih

Yeni konular

Geri