enerji tüketimi

egesu

Üye
Herkese merhaba.formunuza yeni üye oldum ve ilk kez yazıyorum.Bir sorunum var ve web de ararken şanslıymışımki sayfanıza rastladım.yardım edecek arkadaslara şimdiden tşkler. 5 adet makine techizatımız mevcut.çektikleri güçler
ENJEKSİYON 1120KW
ENJEKSİYON 260KW
ENJEKSİYON 350KW
CHİLLER60KW
SOĞUTMA KULESİ20KW
DİĞER10KW
TOPLAM320KW
çalışma süreleri

ENJEKSİYON 1355saat
ENJEKSİYON 2266saat
ENJEKSİYON 3355saat
CHİLLER355saat
SOĞUTMA KULESİ355saat
DİĞER355saat
1 AYLIK FATURADA AKTİF ENRJİ TÜKETİMİ 48756 KWH.(31 gün için)

Elektrik konusu gerçekten çok uzak olduğum br konu ve birim maliyet hesaplarken bir türlü işin içinden çıkamadım .Bulmak istediğim şey faturadaki enerji tüketiminin makinalara dağılımı bulmak ve maliyet içinde katsayısını oluşturmak.Belkide çok basit birşeydir sorduğum ama bilmeyince olmuyor işte.yardımıcı olursanız çok memnun olurum.İyi günler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
yazdıktan sonra farkettim ilk tablodaki birimi yanlış yazmışım KVA olacak

öncelikle hoşgeldin diyorum makinaların güçleri kwh çevirmek istiyorsan etiket üzerindeki cosfi değeri ile çarpmalısın o zaman kwh elde edersin fakat cihazın harcadığı yük farklı olabilir üzerindeki o anki yük durumumuna göre farklı harcama yapar her makinanın gerçek güç harcamasını bulmak istiyorsan ve bu senin için çok önemli ise her makinanın önüne sayaç bağlaman lazım

tşk ederim hoşbulduk.ilk mesajımdada dediğim gibi makine mühendisiyim ama elektrik konusuna oldukça uzağım.internet üzerinde bir tablo buldum kvA değerini kw ye ceviren ama sizin mesajınızdan anladığım kadarıyla bu her makine için değişken bir değer.eğer makine üzerindeki değerle çarpınca sonuca ulaşacaksam bu benim için yeterli olacaktır.neticede birim maliyeti tolerans değerlerini düşünerek hesaplayacağım.tşk ederim ilginize.

http://www.elektropan.com.tr/pdf/EA200S.pdf

Merhaba. Linkte güç analizörü ile ilgili döküman var. Toplam gücü ve birçok şeyi görebileceğiniz bir cihazdır. Üretim maliyeti hesaplamak için aldıgımız endexleri bu gibi bir cihazlardan okumaktayız. Sizinde ihtiyacınızı karşılayacaktır.
Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
129,450
Kullanıcılar
452,009
Son üye
sanver19

Yeni konular

Geri