entes reaktif güç kontrol

röleyi ilk devreye aldığında sistemi ölçmeye çalışır ondan dolayı ,98 civarı gösterir sonra düşer senin sisteminde tahminim metal haliden veya projektör tipi aydıllatmalar var ve kondansatör kapasitelerin çok yüksek gibi vede monofaze kapasite kullanman lazım.Birde rölede indüktif kapasitif ayarları ,99 civarı ayarla ve bir kontrol et.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaslar röle ayarlarını ve indiktif ve kapasitif oranları ayarladım defalarca kontrol ettim sistemde aydınlatma bilgisayar agırlıklı oldugundan 1 kademeye trifaze diger kademelere monıfaze kondansatör kullandım 10. programı sectim kondansatör degerlerini rölenin hafızasına kaydettim sistem tam yükte calısırken cosq 99~~100 civarlarında seyrediyor yük azaldıktan belli bir zaman sonra cos q 80 civarlarına düsüyor fakat rölenin enerjisini kesip tekrer verince sistemdeki yük aynı olmasına ragmen cos q 99 göstermeye baslıyor

ind-kap - oranlarını ayarladım derken ???her iki değer 1.00 olduğunda sistem nasıl çalışıyor. sistemi ;akım trafosu değerini girdikten sonra otomatik olarak tanıttınız mı ,tanıttıysanız değerleri tam okuyabiliyor mu. rölenin üzeride bulunan uyarı ledlerinden hangisi yanıyor.

sistemin akım trafosu degerlerini ve kondansatörleri otomatik olarak tanıttım eksik kompanzasyon ısıgı yanıyor

cos hanesinde bulunan cap değerini düşürdüğünüzde devreye kondansatör alabiliyor olmanız gerekiyor.bunu yaparken de ind değerini 1.00 de tutun. buna rağmen almıyorsa 2-3 nolu grupların (faz ve kl ) yerlerini değiştirin.görüşmek üzere

cos fi 1 ve cos fi 2 indiktif ve kapasitif degerler bunları 0.99 a ayarladın cos fi2 düsürdügümüzde aksine devreye kondansatör alması azalıyor ben entes 12 cs kullandım akım trafosu uclarını otomatık olarak kendisi algılıyor ve düzeltiyor faz sırası yanlıs ise röle hata sinyalı veriyor bunda bir yanlıslık olacagını sanmıyorum ilgilendiginiz için gercekten cok tesekkür ederim

orotomasyon kardeşim,metezori bir şekilde devreye kondansatör aldığınızda cos değerini gözlemleyebildinizmi.

buradaki arıza bana göre röle nin hafızasına kaydettigim otomatik tanıttıgım kondansatör kademelerini hafızasında tutamıyor röle kademelerini kontrol ettigimde normal görünüyor fakat kondansatörleri devreye almıyor fakat enerjiyi kesip vrdigimde röle 6 - 7 saat normal o.99 _100 arasında calısıyor yükler devreye girip cıktıkca röle hafızasını kaybediyor ve cos fi 0.75 _ 0.80 lerde serediyor tekrar enerjisini kesip verdigimde röle yine normal calısma sıtandardına dönüyor ve 6 - 7 saat sonra malesef 0.80 lere düsüyor

entes in bu modeli bağlantı hatası varsa kendisi otomatik bulup tespit ediyor ve düzeltiyor, ancak bu otomatik hata tespiti için rölenin bir şartı var, ani değişken yük olmayacak, bu koşullarda rölenin enerjisini kesip tekrar ver, iyi çalışmalar herkese...

Forum istatistikleri

Konular
128,827
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Geri