Eplan dağıtılmış klemensde kablo numaralandırma

adem_cotak

Paylaşımcı üye
Merhaba
Projemde bir grup klemensi dağıtım klemensi olarak kullanmak istiyorum. Foto_1 de sigortadan klemens gurubunu besliyorum.
Bu klemens grubunundaki klemensleri başka sayfalarda kullanıyorum.Foto_2
Kablo numaralandırırken aynı klemens grubundaki klemenslerden çıkan kablolara aynı numarayı vermesini istiyorum.
Bunu nasıl yapabilirim. Teşekkürler
FOTO_1.PNGFOTO_2.PNG

Merhaba,

Numaralandırma kapsamını ağ olarak seçtiyseniz bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.
Seçenekler -> Ayarlar -> Projeler -> proje... -> Bağlantılar -> Bağlantı numaralandırma -> Tanımlayıcı metni sekmesindeki "Şebeke genişletme" butonuna tıklayın. Açılacak pencereden kullandığınız klemenslerin fonksiyon tanımını bulup ok ile sağ tarafa gönderin.
Örneğin "Klemens, genel, üst köprü, 2 bağlantı noktası" fonksiyon tanımı sağ tarafta yoktur. Genelde de bu klemens kullanılıyor.

Bir başka yöntem olarak potansiyel tanımlama noktası kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile daha çok kablolarda potansiyel gösterme işlemi yapılıyor. Örnek olarak +24V, 0V, L, N... gibi kablo etiketleri yazdırılıyor. Bu durumda örneğin +24V dağıtım klemensine takılan bütün kablolara otomatik +24V etiketi verilebiliyor.
Umarım anlaşılır olmuştur, iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1663824840358.png
    1663824840358.png
    35.8 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba,

Numaralandırma kapsamını ağ olarak seçtiyseniz bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.
Seçenekler -> Ayarlar -> Projeler -> proje... -> Bağlantılar -> Bağlantı numaralandırma -> Tanımlayıcı metni sekmesindeki "Şebeke genişletme" butonuna tıklayın. Açılacak pencereden kullandığınız klemenslerin fonksiyon tanımını bulup ok ile sağ tarafa gönderin.
Örneğin "Klemens, genel, üst köprü, 2 bağlantı noktası" fonksiyon tanımı sağ tarafta yoktur. Genelde de bu klemens kullanılıyor.

Bir başka yöntem olarak potansiyel tanımlama noktası kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile daha çok kablolarda potansiyel gösterme işlemi yapılıyor. Örnek olarak +24V, 0V, L, N... gibi kablo etiketleri yazdırılıyor. Bu durumda örneğin +24V dağıtım klemensine takılan bütün kablolara otomatik +24V etiketi verilebiliyor.
Umarım anlaşılır olmuştur, iyi çalışmalar.
Ensar bey birinci seçeneği denedim oldu. Çok teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,877
Kullanıcılar
451,008
Son üye
EEnerji12

Yeni konular

Geri