Ev sinema sistemi tavsiye ( marka ve model )

birde üzerine hoperlör filan kaktıracaksın yemezler. kulaklarım duymamaya devam etsinler.
Zaten esas unsur hoparlörlerde.
Yukardaki linkte ONKYO ampli yanına CLIPSCH lerden koymuş.
Bu marka hoparlörler 100db/SPL duyarlılığa sahiptir. Yani 1W güç ile 100 desibel ses gücü verirler.
Fiyatı da tahminimce 150.000TL ila 200.000TL gibidir. (6000$ gibi)
Bizler için bu mebla fazla olabilir. Ancak dış ülkelerde gayet normaldir.

Zaten esas unsur hoparlörlerde.
Yukardaki linkte ONKYO ampli yanına CLIPSCH lerden koymuş.
Bu marka hoparlörler 100db/SPL duyarlılığa sahiptir. Yani 1W güç ile 100 desibel ses gücü verirler.
Fiyatı da tahminimce 150.000TL ila 200.000TL gibidir. (6000$ gibi)
Bizler için bu mebla fazla olabilir. Ancak dış ülkelerde gayet normaldir.
eyi hepsi güzel de, burası TÜRKİYE, dışarıda normal olan fiyatlar bizde baş ağrısı yapıyor.

eyi hepsi güzel de, burası TÜRKİYE, dışarıda normal olan fiyatlar bizde baş ağrısı yapıyor.
Burada bizlere düşen teknik bilgi birikimi ve ecik de azimdir.
Ben de milyoner değilim ki 5-6 bin dolar verip de hoparlör alayım.
O yıllarda bütçemize en uygun ampliyi doğubanktan almıştım. ONKYO lar ise o yıllarda 3000EURO gibi fiyatlarla satılıyordu. Benim SONY ise Angarada 1000-1500$ gibi mağazalarda satılıyordu.
Aylarca kafa yorup hesaplamalar yaptıktan sonra tesadüfen konya sokaktan bulduğum 10cm hoparlör ve CANNON TWEETER ile nispeten uygun frekans karakteristiğini yakaladım. Kabinlerin ahşap işleri için bile o yıllarda 1000$ gibi harcama yaptığımı hatırlıyorum. Sub woofer kabinleri de dahildi.
Biraz emek, az da yemek ile sinema sistemimi tamamladım. O yıllarda DVD oynatıcı bulmak hiç te zor değildi.
Ulaşabildiğimiz 110db/SPL (Yanlış hatırlamıyorsam) dinamik alan ile tüm arkadaşlarımı gudurtmuştum.
Hatta @serkan_48 i bile gudurmuştum :p
Belki de Serkan bu yüzden gıbızlanıyordur :D

Bir film zevkimiz var. Onuda çok sık olmasa da arada bir keyfini çıkartarak izlemek istiyorum.

Yamaha, denon, harman kardon, sony, pioneer, marantz v.s. biraz markalara dokunalım.

Hangi marka nasıldır? Alınır desek sıralamanız nasıl olurdu?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,092
Kullanıcılar
451,397
Son üye
umut bulut

Yeni konular

Geri