Ev yapımı CNC Router projem

Ama benim favorim...

[video=youtube;LBxFNUWD2GQ]http://www.youtube.com/watch?v=LBxFNUWD2GQ[/video]

[video=youtube;7zjkz4cNQak]http://www.youtube.com/watch?v=7zjkz4cNQak[/video]

Kod:
Temel bir Gün trene binmiş.
hamsilerini çıkarır kılçıklarını bir yana etlerini bir yana ayırır.
etlerini poşete sarıp Camdan atar.
kılçıklarını ekmeğin arasına koyup yemeğe başlar.
karşısındaki adam şaşırır ve niye etlerini attın kılçıklarını yiyorsun der. 

Temelde karadenizliler kılçıklarını yedikleri için akıllıdır der. 

adam imrenir bir tane kılçıklı Ekmek ister.
Temel olur ama tanesine 500 isterim der. 

Adam tamam der ve 5 tane yer. Tabii çok hoşuna gider. 
Sonra yahu beğendim yedim ama sana 2,5 milyon verdim, 
hamsinin kilosu zaten o kadar der. 

Temelin cevabı bak gördün mü? akıllanmaya başladın ..

------
[MENTION=218180]ramerturk[/MENTION] , kova yeteri kadar derinse ve genişse aradaki diske gerek olmuyor.
Yukarıda bir dirsek bir boru iş tamam.
Siklon işi bitiriyor.
Radial fanlar sessiz ve fırçasız !

Aah aah daha gelemedik oralara. Makine bitsinde insallah.

Toz kismi ile ilgili bir sorun daha var. Kizaklarin , raylarin ve rulman larin korunmasi. Ben sonrasinda elyapimi koruk sistemini denemek istiyorum ( daha once verilmisti )
https://www.kontrolkalemi.com/forum/cnc-and-torna/87811-koruk-yapimi.html

Ote yandan sadece toz ve talas sorunu yok. Bunlari solumakta bence onemli sorun. Sogutma sivisi istegide olunca simdi kapali cevrim yapabilecegim bir seyler dusunuyorum.

Milling 2mm carbon fiber laminate in a water bath - YouTube
Carbon fibre milling under water. - YouTube
Home built cnc router cutting carbon fiber sheet - YouTube

Karbonda tek çare su içinde kesmek.

Dostum, Aynı soruları bende kendime hep sorardım ama artık cevabını buldum! Onların elinden tutan, her ar-ge projelerinde arkalarında destek olan bir devletleri var. Bizimse Sürekli kambur gibi sırtımızdan inmeyen ve Ar-Ge konusunda engel üstüne engel çıkartıp, karşımızda duran bir devletimiz var. Bizim Devletimiz Eğitim işini bile çözememiş, Ar-Ge yi ne yapsın! Bizde desteklenen bir Ar-Ge anlayışı olmayıncada, adamlar milyar dolarlarla Teknoloji Patent hakkı alıyorlar, bizde ödüyoruz. Biz hala bir yerli otomobil yapalım mı, yapmayalım mı cevap bulamadık :((

Dostum, Aynı soruları bende kendime hep sorardım ama artık cevabını buldum! Onların elinden tutan, her ar-ge projelerinde arkalarında destek olan bir devletleri var. Bizimse Sürekli kambur gibi sırtımızdan inmeyen ve Ar-Ge konusunda engel üstüne engel çıkartıp, karşımızda duran bir devletimiz var. Bizim Devletimiz Eğitim işini bile çözememiş, Ar-Ge yi ne yapsın! Bizde desteklenen bir Ar-Ge anlayışı olmayıncada, adamlar milyar dolarlarla Teknoloji Patent hakkı alıyorlar, bizde ödüyoruz. Biz hala bir yerli otomobil yapalım mı, yapmayalım mı cevap bulamadık :((

Böylesine bir ahmaklık için günde kaç saat talim ediyorsun ?

Devlet yırtınıyor senelerdir her desteği vereceğim yok mu bir baba yiğit yerli oto üretsin ?
Gezizekalılar nasıl olurda engel oluruz diye yırtınıyor.

İlk mesajında bula bula bu forumu mu buldun ?

Neyse ki mercimeğe sürecek kadar aklınız yok şükür.

Böylesine bir ahmaklık için günde kaç saat talim ediyorsun ?

Devlet yırtınıyor senelerdir her desteği vereceğim yok mu bir baba yiğit yerli oto üretsin ?
Gezizekalılar nasıl olurda engel oluruz diye yırtınıyor.

İlk mesajında bula bula bu forumu mu buldun ?

Neyse ki mercimeğe sürecek kadar aklınız yok şükür.

vay vay vay kazım dede gel bu yana :D

bu arada makineye takılan su geçirmez küvet yapmış adamın biri makinesi çok ufak ama fikir verebilir dediğim gibi.

[video=youtube;pjmAOubh9sw]http://www.youtube.com/watch?v=pjmAOubh9sw[/video]
Ben bu videoyu izlememiştim. Multimetreyle Z eksenini sıfırlamak iyi fikirmiş.

An itibariyle makineyi kullanamıyorum. Aşırı gürültü yapıyor ve ahali ayağa kalkıyor. Bu yüzden diğer başlığımdaki motoru en geç 1 hafta içinde tamamlamam veya en kötü ihtimalle Çin'den su soğutmalı bir motor sipariş etmem lazım ki bunu hiç istemiyorum.

abi 100 tl fark için çinden motor almaya değmez bunun gümrüğü falanda var takılırsa pahalıya bile gelebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,844
Kullanıcılar
450,946
Son üye
colakemir26

Yeni konular

Geri