Ev yapımı hava kompresörü

emniyet ventili var ama sanmıyorum ondan olduğunu bir yerden kaçak olabilir ya da çıkma aldığım ekovat motoru çok düzgün çalışamıyor olabilir yağsız da olabilir öncelikle sesin nerden geldiğine bakmam lazım
Bence ses motordan geliyor motor durunca seste gitti.5 barın üstündeki basınç motoru zorluyor 4 bar size yeterse 4 bar ayarlayın yetmiyorsa motoru değiştirmeniz geerkli benim gördüğüm.Ama güzel kompresör olmuş hayırlı olsun.

Bence ses motordan geliyor motor durunca seste gitti.5 barın üstündeki basınç motoru zorluyor 4 bar size yeterse 4 bar ayarlayın yetmiyorsa motoru değiştirmeniz geerkli benim gördüğüm.Ama güzel kompresör olmuş hayırlı olsun.
motor yani kompresör durunca otomatikman basınçlandırma da durduğu için sesin kaynağını bulmak gerek dediğiniz gibi motordan olabilir ama bağlantı yerlerinden kaçak da olabilir
belkide motordan çıkan az yağlar da sebep oluyo olabilir bu ses
demin 2 kere boşaltıp tekrar doldurdum bu sefer hiç ses gelmedi
belkide motor çok zamandır çalışmadı ondan da olabilir bilemiyorum
doldurduktan sonra ekovat motoru elle kontrol ettiğimde çok çok hafif ısınma oluyor bu normal yabancı elemanın biri motora fan bağladığına göre 6 barda bence çok iyi. 8 bara zorlamıyorum hem motor eski hem tank büyük dolum zamanı çok uzar zaten makinede 3 saniyede bir fıslatıcağım için çok da gerek yok
yağını kontrol edemedim ne var ne yok bilmiyorum ama ısınma olmadığına göre sanırım yağı falan tam

Tankı nasıl ayarladın abi öyle :) çıkma kompresör tankı mı yine :) :)

Komresörü aratmamış ses :) umarım bir çözüm bulabilirsin yoksa ses dayanılacak gibi değil

Tankı nasıl ayarladın abi öyle :) çıkma kompresör tankı mı yine :) :)
çıkma kompr. tankı evt
Komresörü aratmamış ses :) umarım bir çözüm bulabilirsin yoksa ses dayanılacak gibi değil
ses dayanılmaz bir sesi yok
şöyle söyliyim odanın içi boş yankıdan dolayı buzdolabının sesi gibi bir de ıslık sesi var ama şuan o da kayboldu ilginç artık ıslık sesi de gelmiyor.

motorda sorun yok gayet düzgün çalışıyor.
herhangi bir motor arızasında dursa bile ya da patlasa bile çek valf var.
ya da basınç şalteri bozulsa 8 bar ayarlı emniyet ventili var.
motor ile çekvalf arasındaki hattın sıkışmasını önlemek için istenilen basınca ulaşıp durduğunda, motor tekrar çalışırken zorlanmasın diye tahliye sistemi var.. bütün önemler çalışıyor hiç sorun yok bir tek tankın patlaması kalıyor o da artık kısmet :D

@KAYSERİ insan ister istemez sessiz bir ortamda aniden 6 barlık bir hava tahliyesi olunca tepki veriyo irkiliyo ;) :D

Forum istatistikleri

Konular
129,083
Kullanıcılar
451,378
Son üye
CalborBenjamin

Yeni konular

Geri