Evde sigorta atması

Hocam teşekkürler ama daha öncede sigorta değiştirmiştim o yüzdn yapabileceğimi düşünüyorum:) ama dediklerinizde kesinlikle haklısınız özellikle ufak bi mebla için.Apartman 22 daire ve 4 kat + griş ve kot var

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sigortada C32 ve dikdörtgen içinde 3000 yazıyo

Evlerde sigorta atmasının sebeblerinden birkaçını yazayım;
1) Üzerinden fazla akım geçerse otomatik sigorta atar.
2) Çin malı sigortalarda bir kere devreyi açtıktan sonra sigorta yalama olabiliyor.
3) Bazı prizlerde tesisatçı işine geldiği gibi nötr yerine toprak hattını bağlayabiliyor ve bu durumda varsa kaçak akım rölesi açabiliyor. yoksa sigorta atabiliyor.
4) çamaşır mak. vb aletlerin içinde kısa devre varsa açabilir.
sanırım bunları kontrol ederseniz bir çözüme kavuşursunuz.
Ana sigorta değerinin biraz daha büyük olması düşünülür her zaman, elektrikli aletlerin iç dağıtım sigortaları ile korunması zaten sağlanır. Ana sigorta evin komple tesisatını korumak için kullanılmalıdır ama bizde elektriğini kesmek için kullanılır. Aslında yanlıştır, uygun bir pako şalter ile açma kapama yapılmalıdır. Bahsettiğim gibi birkaç açma kapamadan sonra sigortalar yalama olabiliyor.

Üsütndeki Flash marka sigortanın gerçek 32 olmadığını söylemişti elektrikçi.Bende onu siemens B32 ile değiştirdim ve şu an için bi sorun yok.Belki aletler biraz çalışıp ısınınca bi sorun olur mu olmaz mı bilmiyorum.Bu yüzden fırını ve bulaşık makinasını çalıştırdım ama şimdilik bir sorun yok,inş.ta çıkmaz.

Teşekkür ediyorum bütün cevaplar ve yardımlar için

Evlerde sigorta atmasının sebeblerinden birkaçını yazayım;
1) Üzerinden fazla akım geçerse otomatik sigorta atar.
2) Çin malı sigortalarda bir kere devreyi açtıktan sonra sigorta yalama olabiliyor.
3) Bazı prizlerde tesisatçı işine geldiği gibi nötr yerine toprak hattını bağlayabiliyor ve bu durumda varsa kaçak akım rölesi açabiliyor. yoksa sigorta atabiliyor.
4) çamaşır mak. vb aletlerin içinde kısa devre varsa açabilir.
sanırım bunları kontrol ederseniz bir çözüme kavuşursunuz.
Ana sigorta değerinin biraz daha büyük olması düşünülür her zaman, elektrikli aletlerin iç dağıtım sigortaları ile korunması zaten sağlanır. Ana sigorta evin komple tesisatını korumak için kullanılmalıdır ama bizde elektriğini kesmek için kullanılır. Aslında yanlıştır, uygun bir pako şalter ile açma kapama yapılmalıdır. Bahsettiğim gibi birkaç açma kapamadan sonra sigortalar yalama olabiliyor.

Eski evimizde pako şalterli sistem vardı.Sayaç tablosundada buşonlu sigorta sanırım tel sarılmış.Evde temizlik vardı bulaşık mak+çamaşır mak+ütü+elektrik süpürgesi bunlar bir arada çalışınca şalter alev alev yandı.Aşağıdaki sigortada atmadı.

evimdeki sürekli olarak atan KAK dan ötürü bu sistemi iptal ettirdik elektrikçiye,aslında isteğim kaçak akımın bulunması idi ama elektrikçi arkadaş zor ve uzun bir iş olduğunu söyleyerek iptalinin sorun yaratmayacağını söyledi...
anladığım kadarıylan su anda evimde herhangi bir koruma yok? bu çözüm sizce uygunmudur yada tam çözüm nasıl olmalıydı...

şimdiden teşekkürler..

Kaçak akımı attıran tesisat arızasının bulunarak giderilmesi gerekir.Sizin ( veya yakınlarını-
zın ) başına gelecekler, tesisatçınızı fazla ilgilendirmiyor olabilir.İşinizi,o laubali adam yerine,
başkasına yaptırarak,emniyetinizi sağlamanızda yarar var.

evimdeki sürekli olarak atan KAK dan ötürü bu sistemi iptal ettirdik elektrikçiye,aslında isteğim kaçak akımın bulunması idi ama elektrikçi arkadaş zor ve uzun bir iş olduğunu söyleyerek iptalinin sorun yaratmayacağını söyledi...
anladığım kadarıylan su anda evimde herhangi bir koruma yok? bu çözüm sizce uygunmudur yada tam çözüm nasıl olmalıydı...

şimdiden teşekkürler..

Bu uygun bir çözüm değil.Arızanın mutlaka bulunması gerekirdi.

şimdiden teşekkürler..

kesinlikle yanlış ve işten anlamayan (burada anlamayan olarak aslında sonderece iyi bildiği fakat işine gelmediği için yalan söyleyerek geçiştiren şahsı kastediyorum)birisine çatmışsınız.
mutlaka vede mutlaka kaçak noktasını düzelttirip kaçak akım sigortasını taktırmalısınız.öncelikle canınızı ardından cihaz ve tesisatınızı ve son olarakta paranızı güvenceye almış olursunuz.

şimdiden teşekkürler..

Sn.Pwpwpw öncelikle getirdiğiniz elektrikçi arkadaşın elektrik dışında başka işlerimi varki zor ve uzun iş olduğunu söylüyor bu çözüm kesinlikle çözüm değildir ileride herhangi bir makinanız arızalanırsa ve gövdeye kaçak yaparsa vede allah korusun evdeki herhangi bir kişi bu makineye dokunupta elektrik çarpmasına maruz kalırsa o zaman ne olacak o elektrikçinin umrundamı bir an önce yaptırmanı ısrarla tavsiye ediyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,865
Kullanıcılar
450,984
Son üye
ishak42
Geri