Evdeki Üçüncü Boyut yani 3D TV'ler Hakkındaki Düşüncelerinizi Alabilir miyim?

eysan

Üye
Teknolojinin hızına yetişemediğimiz bu günlerde en büyük atağı tv sektörü yaptı, boyut atlayarak 2D'den 3D'ye geçti. Artık hemen hemen her eve girmeye başladı 3D tv çeşitleri, benimde ilgimi çekmeye başladı, bu nedenle bilgisi olan arkadaşlardan bilgi talep ediyorum, üç boyutlu görüntü izlemek için satın aldığımız bu televizyonların artıları ve eksileri neler, sizler ne düşünüyorsunuz tavsiye edermisiniz ?

Bana göre en önemli olan gözlükleri, çünkü araştırdım uzun süre SG gözlüğü için bir çok olumsuz yorumlar gördüm. SG gözlüğü baş dönmesi, bulantı gibi sorunlar yaşatıyormuş. Bunun yanı sıra göz sağlığınada çok ciddi zarar veriyormuş.

herşeyin fazlası zarar tabi ama bole uygulamaları max 90-120 dakika haftada bir veya 2 defa uygulamada bir sorun teşkil etceğini sanmıyorum birazdaha bekleyip ilerleyen günlerde teknolojinin ilerlemesiyle buda ortadan kalkacaktır zaten.bakalım bizi daha neler bekliyor.

3d tv'ler çok revaçta olmaya başladı. Hatta bırakın 3d tv'leri artık hemen hemen bütün alışveriş merkezlerinde 5d'ler var ve büyük rağbet görüyor..

herşeyin fazlası zarar tabi ama bole uygulamaları max 90-120 dakika haftada bir veya 2 defa uygulamada bir sorun teşkil etceğini sanmıyorum birazdaha bekleyip ilerleyen günlerde teknolojinin ilerlemesiyle buda ortadan kalkacaktır zaten.bakalım bizi daha neler bekliyor.

ben sg gözlükleri taktığımın 5.ci dakikasında baş ağrısı ve mide bulantısı ile karşılaşıyorum. demek ki gerçekten göz sağlığını etkiliyor.

Bende SG gözlüğünü taktığım an elektromanyetik dalgaların beyine gidip baş ağrısı, baş dönmesi ve mide bulantısı gibi rahatsızlık verdiğini hissedebiliyorum. Bu yüzden göz sağlığına olan zararıda oldukça büyük.

Bu sorun lg'nin yeni nesil 3d led, smart, full hd ve sinema tv çeşitlerinde kullanılan fpr teknolojili gözlük tarafından ortadan kaldırıldı, ayrıca üçüncü boyutun, üçüncü boyut gözlüğü olan sg gözlüğün tüm olumsuz etkilerini de ortadan kaldırdığı gibi üçüncü boyut izlemede en büyük sorun olan ekran titremesi ve crosstalk sorununu da ortadan kaldırdı.

3d TV ile Led TV arasında bir bilgisayar fiyatı kadar fark varsa led tv alıp üstünede bilgisayar almayı tercih ederim.

3d TV ile Led TV arasında bir bilgisayar fiyatı kadar fark varsa led tv alıp üstünede bilgisayar almayı tercih ederim.

bu da bir fikir :) ama unutmayın herkesin ilgi alanı değişiktir. sadece 3D film ve oyun izlemek büyük hobisi olan biri için bir 3D TV sahibi olmak çok önemlidir. bunun için de en iyisini, en son teknoloji ürünü seçer...

Gözlükle satıldığı sürece 3D TV almam ben. Bekleyip gözlüksüz versiyonlarını almak bence daha mantıklı. Piyasa sürekli değişiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,745
Kullanıcılar
450,817
Son üye
Neonay

Yeni konular

Geri