Evime hırsız girdi. Titreşim sensörü lazım

erman83

Üye
Arkadaşlar selam dün evime hırsız girdi. pencere demirini kesmiş. bugün alarm taktırdım. Ancak hala tatmin olmadım. Amacım daha hırsız evin içine girmeden demirlerle oynarken alarm ötmesi. Bunun için şöyle bişeye ihtiyacım var:

Pencere demirine takacağım ttireşim sensörü sayesinde demir ile herhangi bir oynamada alarm ötecek. Alarm devresi elimde var. Ancak sisteme sinyal gönderecek bir sensör yapmam lazım. Aklıma bi fikir geldi. Arabalar ve bisikletler için harekete duyarlı sibop kapakları var bunlar herhangi bir harekette led yakıyorlar. bu sistemi röleye bağlayıp kulanabılırım. Ancak bu sensörlerden 20 adet falan almam gerekıyor. Bu da malıyetı artırıyor. Daha parlak bi fikri olan varsa lutfen yardım...ürün altta var.

rc14q.jpg

Aslında bu ürünün içinde altta resmi olan malzeme var. Ancak bunu tek olarak türkiyede bulamıyorum. Malzemenin görevi yay içinde bir tel var. Ve titrediğinde temas edip iletken hale geçiyor. Eğer bulabileceğim bir yer varsa o konuda da yardımınız çok makbule gecer.

rc20p.jpg

ışın bariyerleri var binalarda kapı ve camlara onlar takılıyor,degisik boylarda oldugundan, arasına giren oldugunda aktif oluyor

Aslında bu ürünün içinde altta resmi olan malzeme var. Ancak bunu tek olarak türkiyede bulamıyorum. Malzemenin görevi yay içinde bir tel var. Ve titrediğinde temas edip iletken hale geçiyor. Eğer bulabileceğim bir yer varsa o konuda da yardımınız çok makbule gecer.

Selam

Işıklı sibop kapakları da aynı yöntemle çalışıyor.Bir bisikletçiye uğrayın isterseniz :)

Öncelikle geçmiş olsun. Kendiniz yapabilirsiniz. Tükenmez kalem yayının ortasına bir tel yerleştirin (mesafeyi azaltmak için uygun çapta vida kullanabilirsiniz) hatta daha küçük çaplı yumuşak yaylar daha hızlı tepki verecektir. Yine diğer arkadaşların gösterdiği alternatifler daha sağlıklı sanırım ışın bariyeri veya en basitinden kapı -pencere alarmı takın. Saygılar kolay gelsin.

Sayın erman83, Öncelikle geçmiş olsun.
Bu konuda size tavsiye edebileceğim; darbe dedektörün den başka olamaz. Hırsız alarm için üretilmiş olup tam sizin istediğiniz özellikleri içermektedir. Dış mekan için uygun olmayabilir .Ancak yaş yağmur değmeyecekse hiç bir sorun olmaz fiyatı da gayet makul olduğunu düşünüyorum. Kolay gelsin.

Değerli bilgileriniz için çok tesekkurler arkadaşlar.

Arkadaşlar peki bu ışın bariyerleri yağmurlu havalarda da ötermi??

demirin iletkenliğini kullanarak bir nc kontak yardımıyla da yapılabilir eğer demirin yapısı müsaitse yani hat-hat aşağı doğru iniyorsa onu bir NC kontak gibi kullanın demir herhangi bir yerinden kesinilnce devreyi açsın alarm ötmeye başlasın. 2 kablo bi röleyle iş çözülmüş olur.

- - - Updated - - -

bu tarz titreşim sensörleri gece yataktan boş yere fırlamanıza neden olabilir. kamyon geçer kuş düşer yel alır derken bi şekilde boşa titreyebilir.

demirin iletkenliğini kullanarak bir nc kontak yardımıyla da yapılabilir eğer demirin yapısı müsaitse yani hat-hat aşağı doğru iniyorsa onu bir NC kontak gibi kullanın demir herhangi bir yerinden kesinilnce devreyi açsın alarm ötmeye başlasın. 2 kablo bi röleyle iş çözülmüş olur.

- - - Updated - - -

bu tarz titreşim sensörleri gece yataktan boş yere fırlamanıza neden olabilir. kamyon geçer kuş düşer yel alır derken bi şekilde boşa titreyebilir.

Hocam bu iş benimde işime yarayacak da biraz açabilirmisiniz?? demiri kesip ucuna mı nc kontağı yerleştireceğiz??

Forum istatistikleri

Konular
128,983
Kullanıcılar
451,183
Son üye
ridvanaltn1

Yeni konular

Geri