excell ile ilgili bir soru

alpago

Üye
arkadaşlar merhaba... excell ile ilgili bir sorunum vardı yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum...

excellde satırlar halınde yazılı olan makınamızın işlem basamakları var...
s100 'motor dönme'
r100 'motor reset '
s101 'piston ileri'
...
...
...
gibi...
istenildiği zaman bu kodlar değiştiriliyor (s100,r100) fakat haliyle yan kutuda kodların açılımı (motor dönme, motor reset) değişmiyor. Benim istediğim kodu yazdığım zaman yan kutusunda otomatik olarak o kodun neye ait olduğunun yazması...
Mantık olarak bu kodları başka bir sayfada tek tek tanımlayıp otomatik olarak çalışma formulunu yazmam gerekiyor. Bir kaç kişiye danıştım makro/visual basic kullanarak yapılması gerekiyor dendi... acaba nasıl yapabilirim?
Bilginiz varsa ve benımle paylaşırsanız sevinirim....

İsteğinize uygun bir excel dosya oluşturdum 1.kitapçıkta kod ve açıklamalar(datalar) 2.kitapta ise kodu yazdığınızda otomatik olarak karşısına kod yazılan liste.

Yönetici Notu: Paylaşılan dosya, dosya paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

tam olarak budur hocam teşekkür ederim... peki anlatabilirmisiniz nasıl yaptınız?

formullerı zaten gördümde hocam, bu düzenı benım kullandığım düzene ilave edeceğim. fakat aynı şekılde '' =EĞER(B5="";"";DÜŞEYARA(B5;bfk2000;2;YANLIŞ)) '' sadece bu formulu kullanarak kendım yapamadım.. nasıl yapacağımıda tarif edebilir misiniz?
bu arada gerçekten çok teşekkür ederim...

Forum istatistikleri

Konular
129,312
Kullanıcılar
451,760
Son üye
urasrahmi74

Yeni konular

Geri