Fan sesi yardım

kiryue0

Üye
Merhaba alüminyum plakayı soğutmak için 4 adet 12V 1.5 amper dc fan kullanıyorum bunu da 12v 12.5a led trafosu ile çalıştırıyorum ama fan sesi acayip geliyor uyuyamıyorum. soğutmada çok iyi plaka çok çok az ısınıyor ama müthiş ses çıkarıyor fanı ayarlı yapmak istiyorum nasıl yapabilirim pwm fan kontrol kullanmam lazım galiba ama 1-12v ve uygun amper bulamadım ki hangi amper değeri uygun olur onu da bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz elektrikten uzak birisiyim kusura bakmayın

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
4 adet 1.5 amper fan toplam 6 amper yapar.

Linkini verdiğiniz ürün 10 amperlik. Gerçekten 10 amper veriyor ise olur işinizi görür.

Merhaba alüminyum plakayı soğutmak için 4 adet 12V 1.5 amper dc fan kullanıyorum bunu da 12v 12.5a led trafosu ile çalıştırıyorum ama fan sesi acayip geliyor uyuyamıyorum. soğutmada çok iyi plaka çok çok az ısınıyor ama müthiş ses çıkarıyor fanı ayarlı yapmak istiyorum nasıl yapabilirim pwm fan kontrol kullanmam lazım galiba ama 1-12v ve uygun amper bulamadım ki hangi amper değeri uygun olur onu da bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz elektrikten uzak birisiyim kusura bakmayın
Fan ayarı yapmak istiyorsan soğutma kaliten değişecektir. illa ki ayar istiyorsan alternatif olarak çalışan fan sayısını azaltıp çoğaltarak ta yapabilirsin senin sistemde 4 fan 4 kademe gibi düşün

Ne yaptınız, merak ettim, uykularınız düzeldi mi?

Karavanda soğutucu için mi kullanıyorsunuz?

Bahsettiğiniz alüminym, düz levhamı, yoksa kanatlı soğutucu, profil mi?

İkili fanlar var, mekanik olarak arka arkaya bağlı, biri çok şiddetli üflüyor diğeri az.
Isıya göre, hızlı olanı devreye sokabilirsiniz.

Ayrıca peltier modülünü mü soğutmaya çalışıyorsunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri