Fatek PLC ile Lookout Scada Haberleşmesi

elimde fatek plc var ve rs232 kablosunu usb ye çevirdim ve kullanıyorum fakat kullandığım lookout Scada programı ile fatek plc yi bir türlü haberleştiremedim nolurr yardımmmmmm edinnn şimdiden teşekkürler.

-------

Konu başlığı içerisinde acil, acele, yardım vb. ifadeler kullanmayınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Düzenleme: Roboelektronik

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
elimde fatek plc var ve rs232 kablosunu usb ye çevirdim ve kullanıyorum fakat kullandığım lookout scada programı ile fatek plc yi bir türlü haberleştiremedim nolurr yardımmmmmm edinnn şimdiden teşekkürler.

-------

Konu başlığı içerisinde acil, acele, yardım vb. ifadeler kullanmayınız. Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

Düzenleme: Roboelektronik

lookout scada hakkında bilgim yok ama eger bu program içinde basic scrpt yazabilyorsan dde ile çok kolayca habaerleşebilirsin.

Scada ile hangi portdan haberleşmeye çalışıyorsun haberleşmeye çalıştığın portu modbus olarak atarsan scada tarafındada modbus var daha önce çok kullandım çünkü yapamazsan mesaj at bana

arkadaşlar elimde s7200 PLc var ben bunu Lookout programında PLC ile haberleşmesini sağlamak istiyorum...haberleştirip çıkışta sıcaklığı ölçeceğiz bir transmiterle ...sıcaklığı lookout ekranında görmesini sağlamak istiorum...s7200 ile lookoutu nasıl haberleştirebilirim.......? yardımcı olursanız sevinirim...

Forum istatistikleri

Konular
128,935
Kullanıcılar
451,112
Son üye
NecmettinOZKARAKAYA

Yeni konular

Geri