Faz arasi amper farki

enerji58

Üye
Merhaba arkadaslar benim sorum su. Neden fazlalar arasinda amper farki cikar? Ben olcum yapiyorum R fazi 82. S fazi 46. T fazi 38. bu neden kaynaklanir ve bir sorun teskil edermi. Simdiden Tesekkurler

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
tesisatta yukler esit dagitilmadigi icin bu sorun ortaya cikar. orenegin sizin olcumlerinize gore R fazina daha cok yuk baglanmis. Evet bu sorun teskil eder. faz-notr arasi gerilimleri tek tek olcutunuzde ornek veriyorum, R fazi 200 S fazi 210 T fazi 225 volt gibi degerler gorebilirsiniz.Buda tum alicilarinizi olumsuz etkiler.Bir baska yaratacagi sorun ise normal sartlarda esit dagitilmis yuklerde notr den yani sifir noktasindan akim akmaz.Esitsizlik durumunda ise faz kaymasi denilen yani notr uzerinden akim akmaya baslar akim varsa gerilim de olacaktir.Buda tehlikeli ve istenmeyen bir durumdur.

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular

Geri