faz kablosu betona irtibat olursa

ek yeri her an ulaşılabilecek yerde olmalıdır. bence sıva altında ek olmamalı. soruda kaçak akımın tutmayacağını ve tüketimin artacağını bildiğinizi söylemişsiniz. başka diyorsunuz...
o bölgede lokal bir enerji olu bu elektrik o bölgeye yakın bulunan inşaat demiri ve metal su tesisatları ile gezebildiği kadar gezer . bölge duvarr vb nemli ise daha iyi gezer. o kaçağın oludugu yerde cıplak ayakla gezerken bölgeye temas edeni çarpar, en azından titretir. eger basılan yerde ise ayaklarından ikisi yerde ve arası açıkken biraz titretit. v.b.
bundan sonrası sizin kuracağınız fantazilere kalıyor. :) saygılarımla

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Seramikçi o fayansı açsın.Yeniden kablo çekin.Kasanın içinde de kabloyu boru içine alın.

Seramikçi o fayansı açsın.Yeniden kablo çekin.Kasanın içinde de kabloyu boru içine alın.

Tamamen katılıyorum. Yoksa, daha sonra o kabloyu değiştirmek zorunda kaldığınızda, bunu ev sahibinin yanında yapabilir ve zor duruma düşebilirsiniz.

üstteki priz kasasının içinde ek yaptım. sonra bantlarım dedim.
İlk aşamada yapman gereken yeni kasaya buattan kabloyu direk çekmendi. Şimdi yapman gereken ise;fayansı kırıp ek mufuyla boruları birleştirip yeni kasaya buattan direk kablo çekmen.Yaptığın işle ilgili şüphen kalmaz

ben bu işlerden de geçtim benim ustam ne klemens kullanırdı ne de buatı harçlardı.klemens yerine kabloları iyice bükerdi sonra iyice bantlardı buatları da kapatmazdı harçla içine bir kağıt sıkıştırırdı.harç ustaları onları kaptmasın veya içine pislik girmesin diye boya falan işleri bittiğindede kapağını kapardı.kablolardan fazla akım geçenleride poşetle iyice bağlardı sonra bağlardı yani klemens falan hiç görmemiştim ben :)

İlk aşamada yapman gereken yeni kasaya buattan kabloyu direk çekmendi. Şimdi yapman gereken ise;fayansı kırıp ek mufuyla boruları birleştirip yeni kasaya buattan direk kablo çekmen.Yaptığın işle ilgili şüphen kalmaz

Aynen bunu yapman gerekiyor. Kablo yandığında nasıl değiştireceksin. Sıva üstü çekersin artık. Ek olmaması lazım tamamen kapandıktan sonra bile kasadan kabloyu oynattığında rahatça buattan oynaması gerek.

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri