Faz-nötr-toprk ayrımı

murki

Üye
Merhaba fotoğrafta bir adet elektrikli havlupan devresi bulunmaktadır işaretlediğim üç kablodan biri faz biri nötr ve diğeri toprkak ama ayırt edemiyorum yardım edebilir misiniz? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_0958.jpeg
    274.1 KB · Görüntüleme: 48
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Devrenin arka yüzününde fotoğrafını atarmısıın ? Devre yolların bakarak tam doğru sonucu alabiliriz.

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim devrenin arkasını ekledim.

Ekli dosyalar

• IMG_0959.jpeg
    161.3 KB · Görüntüleme: 32
Çift katman bir elektronik kartmış elektronik karttan anlayan arkadaşlar cevaplasın önceki yazdıklarımı dikkate almayın yanlış gibi duruyor. lütfen arkadaşların cevaplamasının bekleyin.

Merhaba fotoğrafta bir adet elektrikli havlupan devresi bulunmaktadır işaretlediğim üç kablodan biri faz biri nötr ve diğeri toprkak ama ayırt edemiyorum yardım edebilir misiniz? Teşekkürler.

Termostatın marka model kimliği yokmu
Montaj kılavuzu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…