Faz sırası değişimi

Acaba faz sırasını algılayıp gerekirse enversör rölesi çalıştıran bir pano olabilir mi? Sanki ben de böyle birşey olduğunu hatırlıyorum atölyede. 3 fazla bütün motorlar ters çalışırken benim tornanın motoru düzgün çalışıyordu. Ama emin değilim epey zaman geçti.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Acaba faz sırası mı ters yoksa pompalar paralel çalışıyor ise çıkışlarında muhtemelen çekvalf vardır. Bu çekvalf kaçırır ise diğer motorlar düz dönerken o motor içinden kısa dönüş yaparak motoru ters döndürür.

Başınıza gelen durum bu olabilirmi ?

İlgili motorun kontaktörü çekiyormu?
sürücü ile yol verilen üçlü pompa hidrofor bahsettiğim çalışma sonrası kontrol ekranında faz yönü ters şeklinde hata verdi, kendi panosundan iki fazı değiştirerek düzelttik sorunu. Aynı yerden beslenen bir tane daha hidrofor var ve hemde tamamen aynısı, ama onda hiçbir sorun olmadı.

Acaba faz sırasını algılayıp gerekirse enversör rölesi çalıştıran bir pano olabilir mi? Sanki ben de böyle birşey olduğunu hatırlıyorum atölyede. 3 fazla bütün motorlar ters çalışırken benim tornanın motoru düzgün çalışıyordu. Ama emin değilim epey zaman geçti.
faz sırasını seçiyor tabiki, değişirse faz sırası hatası veriyor ama işin ilginç yanı birebir aynı olan iki sistemin kendi panolarına hiç dokunmadan ana panodaki çalışma sonrası birinin normal çalışıp diğerinin faz sırası hatası verip müdahale sonucu normalleşmesi

Moderatör tarafında düzenlendi:
aynı mekanda aynı yerden beslenen tek motorlu bir hidrofor vardı ve enerji kesildiğinde onuda kapatmıştık, onuda kontrol ettiğimde çalışmadığını gördüm, panosunu açtım ve faz seçici koruma rölesi sinyal veriyordu, onun fazlarınıda değiştirdim ve düzeldi. Yani kesinlikle eminim, bazı motorlar faz değişiminden etkkilenirken bazıları etkilenmedi

Forum istatistikleri

Konular
129,476
Kullanıcılar
452,048
Son üye
oğuzhanyldrm

Yeni konular

Geri