FBs 4DA modül için yardım

52Ordu

Üye
arkadaşlar elimde FBs24MA plc var.buna 4DA modül eklesem 4-20mA çıkış alabilirmiyim.eğer alabiliyorsam elimde 4-20mA ile çalışan aktuatör var.bu aktuatörü aç kapa yaptıracağım.bu konuda yardım ederseniz iyi olur.şimdiden kolaygelsin.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
syn gezer77 bende o dökümanlar var.plc konusunda o kadar profesyonel değilim.ben o modülden hangi komutla mesela 10mA yada 15mA çıkış alabilirim.yada plc'nin X1 girişine sinyal geldiğinde 10mA X2 girişine sinyal geldiğinde 15mA çıkış sinyali almak istiyorum.4DA modülü ile anlattığım gibi devre olurmu? yada buna benzer çalışması olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

Arkadaşım elindeki FBs4DA 4 analog çıkışı olan bir modüldür. Çıkışları ayrı ayrı konfigüre edebilirsin. 0/10V, -10/+10V, 0/20mA...gibi. Bunun için kullanım kitabındaki dökümanlardan yararlanabilirsiniz.

Fatek PLC nin analog çıkışları 14 bittir. Buda PLC de 0 - 16383 arasında bir çözünürlükte işlem yapabilmenizi sağlar.

Yani 0 - 20mA kontrolü için 16383/20=819,15
1mA=819,15 tir.

R3904 registerine 8191 değerini taşıdığında, CH0 kanalından 10mA çıkış alabiliirsin.

Elindeki modülün analog çıkış adresleri aşağıdadır.
CH0=R3904
CH1=R3905
CH2=R3906
CH3=R3907

Kolay gelsin

sımdı ben bıraz daha acayım emrebahtıyarın anlattıgını ornekledım sıze ıncelersınız

Ekli dosyalar

• akım cıkısı.rar
    2.1 KB · Görüntüleme: 64
arkadaşlar ilgilendiğiniz için sağolun.modülü alıyorum inşallah istediğim programı kurarım.

arkadaşlar ilgilendiğiniz için sağolun.modülü alıyorum inşallah istediğim programı kurarım.

herhangibir sıkıntınız oldugunda yazarsanız anında yardımcı olmaya calısırım kolay gelsın fakat program ve sema yuklersenız daha ıyı cozum uretılecegınıde unutmayınız sayın 52ordu

syn. gezer77 yukarıdada yazdığım gibi bu konuda fazla bilgim yok.program ve sema yüklerseniz demekle neyi anlatmak istediniz.

yaptıgınız uygulamayla ılgılı sıkıntınız oldugunda ılgılı programı vede uygulama semasını yuklersenız sıkıntınız daha kolay cozebılecegımızı anlatmak ıstedım mesela programı yazdınız ama cıkıs ıstedıgınız degerde degıl dıyelım ıste o zaman o programıda buraya yuklersenız bızde ınceler sıze cozumunde yardımcı olabılırız

Selam arkadaşlar bende fbs 4da modulü var plc online olunca yanda çıkıyor ama konu hakkında bilgim yok ne yapmam lazım çıkışından 0 10 v almam gerekiyor nasıl alırım hangi bite atamam lazım ne yapmam lazım acil bi yardım ederseniz çok mutlu olurum yada örnek program atabilirseniz sevinirim neye göre nasıl çıkış alırım çıkışla nasıl ilişkilendirmem gerekiyor bu modulu.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri