florasan kırpışmasını engellemek

aykanat cok saol.. onuda bir denicem nasıl olsa taktım kafaya :)

bence boşuna denemeyin. Çalışan fluoresanda kırpışma olması urumunda bu yapılabilir. kaldı ki, fluoresan 0,18 amper falan çeker. Bu akımda gerilim düşümü olması için, o lambaya zil teli çekilmiş olması lazım. Sizin sorununuz gerilimden değil ki.Anahtar kapalı iken, lambanın kırpışması. Anahtardan faz mı geçiyor, nötr mü buna bakın yeter. Varsayalım çözemediniz sorunu. Varsın kırpışsın , kıyamet kopmaz ya :)

disko gibi takılırız artık 300 500 300 500 :)

ışılklı anahtarın gösterge neon ışığının çalışması için nötüre ihtiyacı var nötürüde florasan lambadan alıyor sanırın balantıyı şöyle bir deneyebilirmisin anahtarın faz girine anahtarın neon kablosunun ampulün fazını diğer ucunu anahtardan çıkarıp buvatta varsa ayrı nötür vermeniz yani anahtar kasasına ayrı bir nötür çekeren sanırım düzelir anahtarında ışığı yanar

kullandığım anahtar ışıklı anahtar. kapalı iken içindeki halojen lamba yanıyor. halojen lamba bir dirençle birlikte direk şebekeye bağlı. sorun anahtar açıkken başlıyor. bağlı olan florasan bir şekilde yükleniyor ve arda çakıyor. bunu kesmenin bir yolu varmıdır acaba?? acayip uğraştım bir cevap bulamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

Geçmişte sinirimi bozan yatak odası florasanının hatası ile aynı hata.
uykusuz 10 -15 geceden sonra 3 uf 450v kondansatör rü anahtara bagladım Faz nötr arasına biraz zaman uzadı ama tam kesilmedi kondansatörün ayakları arasına da 30Mohm direnç attım (2w) halen hiç sorunsuz uyuyabiliyorum sizede denemenizi tavsiye ederim.

Geçmişte sinirimi bozan yatak odası florasanının hatası ile aynı hata.
uykusuz 10 -15 geceden sonra 3 uf 450v kondansatör rü anahtara bagladım Faz nötr arasına biraz zaman uzadı ama tam kesilmedi kondansatörün ayakları arasına da 30Mohm direnç attım (2w) halen hiç sorunsuz uyuyabiliyorum sizede denemenizi tavsiye ederim.

kondansatörleri tam olarak nasıl bağladınız ayrıca tüketim artmadı?

bencede bir elektronik balast bağla yani bizde çok lamba ile uğrtaştığımız için eski starterli balastları çıkarıp elelktronik balast bağlıyoruz.Ve yani lambanın hem ömrünüde uzattığıda kesindir

Forum istatistikleri

Konular
128,813
Kullanıcılar
450,905
Son üye
user111

Yeni konular

Geri