Fnirsi S1 cihazı profesyonel mi? Iyi mi?

Nasıl bir koruma hocam?

Nasıl bir koruma hocam?
Yanlışlıkla prize taktın.
Aşırı akıma maruz kaldı. Gibi.
Benim BECKMANN da 220V koruması yok. Ama aşırı akım koruması var.
20mA ölçerken kazara devreden 1A üzeri akım geçerse içerisindeki sigorta atıyordu. Ohm kademesinde iken bir kez yüksek gerilime bağladım. Bir direnci yanmıştı. O direnci de buldum ve değiştirmiştim.
UT139 da tam kapsamlı koruma olarak bir ifade var.
UT139.png

Doğru mu bilmiyorum. Araştırılabilir.
Çünkü tamirciler için önemli bir özelliktir.
Ancak bahsi konu cihaz koruması değil de izolasyon konusu ise o zaman durum farklıdır.

Teşekkür ederim Fnirsiden vazgeçtim bundan alacağım
Yanlışlıkla prize taktın.
Aşırı akıma maruz kaldı. Gibi.
Benim BECKMANN da 220V koruması yok. Ama aşırı akım koruması var.
20mA ölçerken kazara devreden 1A üzeri akım geçerse içerisindeki sigorta atıyordu. Ohm kademesinde iken bir kez yüksek gerilime bağladım. Bir direnci yanmıştı. O direnci de buldum ve değiştirmiştim.
UT139 da tam kapsamlı koruma olarak bir ifade var.
Ekli dosyayı görüntüle 111223
Doğru mu bilmiyorum. Araştırılabilir.
Çünkü tamirciler için önemli bir özelliktir.
Ancak bahsi konu cihaz koruması değil de izolasyon konusu ise o zaman durum farklıdır.
Yapay zekaya sordum Hocam. Sizce doğru mu?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-10-18-00-17-01-894_com.openai.chatgpt.jpg
    Screenshot_2024-10-18-00-17-01-894_com.openai.chatgpt.jpg
    101.8 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:
Teşekkür ederim Fnirsiden vazgeçtim bundan alacağım

Yapay zekaya sordum Hocam. Sizce doğru mu?
Anlatımlar doğru olduğunu gösteriyor.
En doğru bilgi firmadan sağlanabilir.
Eğer yapay zekaya bu bilgi firma tarafından verilmişse o da doğrudur.

Evet hocam İnşaAllah
Benim genel tavsiyelerim.
Çok fonksiyonlu ölçü aleti almak yerine az fonksiyonlu ama sağlam ve güvenilir ölçü aletleri tercih edilmelidir.
Örneğin benim BECKMANN DM 27-XL A.V.O ohm diyot, LED transistör ve frekans ölçebiliyor.
Ancak yine de ayrı bir frekansmetrem bulunuyor. Bu frekansmetremi 500$ a almıştım.
Kondansatör ölçümleri kabaca doğru olsa da, kondansatör ölçümlerinde ben sadece eşlenik ölçümü yaptığım için doğruluk oranı yüksek olmasa da işime yarıyor.
En fazla 20uF ölçebiliyor. En az kondansatör ölçümü kabaca 2pF a denk geliyor. Dolayısı ile 100pF kondansatörleri eşlerken okuduğum değerleri eşlemek yeterli oluyor.
Ama zaten daha büyük değerli kondansatörlerin kapasitans ölçümleri kondansatörün sağlam olduğunu göstermiyor. En ideal sağlamlık ölçümü benim için ESR ve stability oluyor. Elektrolitik kondansatörlerde stability ölçümü ölçü aletleri ile zaten yapılamıyor.
Ama sadece kapasite ve ESR ölçümü yapan başka bir alet daha güvenilirdir.

TRUE RMS olayı ise tamamen gandırmaca. 200$ seviyesindeki FLUKE'ler bile 10kHz e kadar doğru ölçüm garantisi veriyorlar. Halbuki gerçek true RMS ölçü aletleri en azından 100kHz e kadar olmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
129,557
Kullanıcılar
452,177
Son üye
m-u-s-t-a-f-a

Yeni konular

Geri