Güç hesabi

pyronix

Üye
Arkadaşlar 12 volt 20 a saatte kaç watt güç harcar.güneş paneliyle elektrik enerjisi sağlanan bir yere kamera kurcaz fakat sonradan sorun çıkmasını istemiyorum.8 yildir alarm ve kamera sistemleri isi yapıyorum ilk defa boyle bi is geldi.yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar 12 volt 20 a saatte kaç watt güç harcar.güneş paneliyle elektrik enerjisi sağlanan bir yere kamera kurcaz fakat sonradan sorun çıkmasını istemiyorum.8 yildir alarm ve kamera sistemleri isi yapıyorum ilk defa boyle bi is geldi.yardımcı olursanız sevinirim.

12V 20Ah bir akü; 12V gerilimle 1 Amper akımı 20 saat boyunca verebilir anlamındadır.

Elektrikte güç hesabı Gerilim x Akım olarak hesaplanır.

12V aküden 1A akım çeken bir cihaz 12x1=12 Watt güç harcıyor demektir.

Teorik olarak 20Ah kapasiteli bir akü bu cihazı 20 saat çaıştırabilir.

12V 20Ah akünun kapasitesi 12Vx20=240Watt/saat olur.

Güneş enerjisi ile bir sistemi besleyecekseniz ve bu sistem güvenlik gibi kesintiye uğramaması gereken bir sistemse hesaplamalarınızı çok iyi yapmanızı öneririm. İleride size yönelik geri dönüşü olmaması için proje büyükse harici firmalardan destek almanızı öneririm.

Kolay gelsin.

Teşekkür ederim bilgiler için.harici firmalarla görüştüm.çeşitli akü rüzgar gülü ve güneş paneli söylediler fakat hiçbiri 12 ay sürekli enerji garantisi veremedi.yani simdilik çok sağlıklı bi sistem olmuyor.

sürekli enerji garantisini siz verebilirsiniz sistemi yapan olarak. veya siz sistemi kuran olarak güç ihtiyacınızı enerji ihtiyacınızı söyleyeceksiniz , sistemi kurdugunuz yer güneş panelleri ve enerjiyi temin ediyorsa onlarda ona göre temin edecek.

sizin kameralarınız ve güvenlik sisteminizin enerji ihtiyacını belirleyin öncelikle.

kaç voltla çalışıyor sisteminiz kaç amper çekiyorlar. o değerler kullandıgınız ekipmanlarda yazar. atıyorum
12 volt 120 watt, 12 volt 10A gibi .

Forum istatistikleri

Konular
128,859
Kullanıcılar
450,973
Son üye
muz35

Yeni konular

Geri