Güç kaynağı hakkında yardım

Arkadaşlar size step motorunuz için satın almış olduğunuz güç kaynağını nasıl bağlayacağınızı söylemişler. Fakat Step motor direk olarak besleme verince çalışacak bir motor değildir. Step motorların çalışmasını sağlayacak mutlaka bir sürücü devresi olmalıdır. Bu sürücü devresi ile step motor kullanılabilir.

Güç kaynağını yanlışlıkla step motorun uçlarına bağlayıp bobinlerini yakmayınız.

NOT: Arka arkaya mesaj atmak yerine mesaj bölümündeki Düzelt butonuna basarak eski mesajınızda düzeltme yapınız.

Farkındayım, zaten direkt güç kaynağına bağlamıcam, 3 eksen sürücüm var.

Ama başta da demişsiniz ki:

Aslında ben de uyaracaktım, sayın tossun2008 benden önce davranmış.

Yok yok farkındayım onun, step motorum ve güç kaynağım geldi, sürücüm de yolda. Ama çok heyecanlandım ve en azından bu kısmını öğrenmek istedim. Yakında mach programı ile ilgili de bilgilerinizi rica edeceğim. Çok teşekkür ederim.

Ama başta da demişsiniz ki:

Aslında ben de uyaracaktım, sayın tossun2008 benden önce davranmış.

güç kaynağını step motora bağlayabılır dı bu konuda bır anımı anlatmak isterım yıllar önce elektroniğe yenı başlamıştım iskenderunda radyopanç bayısınden malzeme alıyorum transistorler kurduğum devrede yanıyor aldığım yere gıttım yaşlı bır usta 65 yaşlarında aldığım transistorler yanıyor ne yapmam lazım dedım bana sorduğu kaç transistor yaktın bende 25-30 adet dedım 3000 transistor yaktığında bana gel eğer 3000 uzerınde transistor yakarsan masrafını ben karşılıyacağım demıştı yıllar oldu o kelımeyı unutmuyorum daha elektronikle uğraşıyorum dıkkatsızlık harıcı transistor yaktığımı 10-15 yıldır hatırlamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…